Квітень 13, 2017

Анонс музейних заходів з 17 по 22 квітня 2017 року

18 квітня о 12:00 відбудеться літературно-мистецький захід, присвячений 80-річчю від дня народження дитячого письменника, поета, прозаїка та журналіста Володимира Рутківського. У рамках заходу – скайп зв’язок із лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка 2012 року, автором трилогії «Джури» В. Рутківським. До слова про ювіляра запрошено членів Національної спілки письменників України Анатолія Качана, Марію Морозенко та інших. До заходу долучаться вихованці літературних студій Києва.

19 квітня о 16:00 відбудеться презентація книжкової серії, виданої за підтримки Київської міської державної адміністрації та підготовлена Київською організацією Національної спілки письменників України. Під час презентації будуть представлені антології сучасного українського верлібру «Світ не завершено», українського оповідання ХХІ століття: «Ця шокуюча Східна Європа», моноп’єси «Голос тихої безодні та інші голоси», література для підлітків «Зелений час», поетичні видання.

Untitled-2

19 квітня о 16:00 та 21 квітня о 13:00 буде представлена вистава «Мина Мазайло» у виконанні студентів акторського курсу Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого (художній керівник – народний артист України Богдан Бенюк, викладач – актриса Олена Щурська).

З 14 квітня діятиме літературна виставка, присвячена сотій річниці Української революції «На пам’ять про Україну…». На виставці експонуватимуться інскрипти діячів української еміграції I пол. XX ст.: книги, часописи та інші матеріали з дарчими написами письменників, митців, науковців, військово-політичних та релігійних діячів. Виставка створена спільно з бібліотекою ім. Олега Ольжича.

Unt2

До 22 квітня продовжує діяти виставка до Великодня А. Рудницької – «Сад чеснот», на якій представлений найбільший цикл її робіт – «Дерева-писанки» (вишитий живопис), приватна колекція писанок та об’ємно-просторові композиції з лози художниці декоративного мистецтва, члена Національної спілки художників України Галини Дюговської. Виставки Анжеліки Рудницької побували  у багатьох країнах Європи – від Литви до Болгарії, від Грузії до Франції та Бельгії (більше 80 виставок).  Справжній ажіотаж її мистецтво, що поєднує у собі візуальні артефакти і сучасне відчуття світу, викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання «Світового майстра».

620

До 25 квітня у рамках музейної програми «Мистецькі родини у духовному просторі України» експонуються мистецькі роботи родини Ірен Роздобудько, Ігоря Жука, Яни Роздобудько, Нораїра Кьосаяна «З родинного архіву». На цій виставці відвідувачі можуть ознайомитися з графікою, скульптурою та вітражами.

vyst2

З 1 квітня діє також виставка шаржів на сучасних українських письменників, на якій представлені шаржі на відомих українських письменників Ліну Костенко, Валерія Шевчука, Івана Драча, Василя Голобородька, Юрія Андруховича, Галину Пагутяк, Юрія Винничука, Василя Шкляра, Григорія Гусейнова, Євгенію Кононенко, Василя Портяка, Олександра Ірванця, Дмитра Лазуткіна, Анну Малігон, Вано Крюгера та інших сучасних авторів. Автор робіт – художник із Луцька Володимир Черняк.

Готуючись до Світлого Христового Воскресіння, Музей пропонує для найменших відвідувачів літературно-мистецьку виставку «Сонячні барви Великодня» (роботи вихованців школи-студії «ARTLife» та книги з фондової колекції музею), котра діє з 1 квітня.

З 12 квітня діятиме виставка «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», на якій представлені роботи учнів спеціалізованої школи №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу, спеціалізованої школи № 27, БДЮТ «Дивоцвіт», студії образотворчого мистецтва «Колорит» та центру естетичного виховання «Гармонія».

Untitled-1