Квітень 18, 2017

Провідний дитячий письменник Володимир Рутківський відзначає 80-річний ювілей

Письменнику, журналісту, автору творів для дітей Володимиру Рутківському сьогодні виповнюється 80!

IMG_8798

Володимир Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве Чорнобаївського району Черкаської області.

IMG_8766

IMG_8796

У творчому архіві письменника – декілька поетичних збірок, твори для дітей та юнацтва, історичні, пригодницькі романи, п’єси, легенди. На його творах виховане не одне покоління дітей, проте його книгами зачитуються і дорослі.

IMG_8768

IMG_8784

Володимир Рутківський є лауреатом численних літературних нагород, у тому числі премій імені Лесі Українки, Миколи Трублаїні, Віктора Близнеця, рейтингу «ЛітАкцент року 2009» (за другу книжку з трилогії «Джури-характерники»), літературної премії «Книга року BBC 2011» (за історичну дилогію «Сині води»), а також Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012). Широке визнання письменнику принесла пригодницька трилогія про джур: “Джури козака Швайки”(2007), “Джури-характерники” (2009), “Джури і підводний човен” (2010).

IMG_8772

IMG_8775

З нагоди ювілею Володимира Рутківського у музеї відбувся літературно-мистецький захід.

Письменника привітали:

голова Творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ Марія Морозенко, член Вченої ради Національної бібліотеки України для дітей, експерт Всеукраїнського конкурсу “Книжка року” Наталія Марченко, бібліотекар Людмила Малевська (Бібліотека ім. Василя Симоненка), юний поет, переможець літературного конкурсу “Зелена хвиля” Ілля Харламов, заступник директора Музею з науково-методичної роботи Тамара Сидоренко, вчителька спеціалізованої школи № 53 з поглибленим вивченням німецької мови Ірина Бурлак, а також юні шанувальники творчості письменника – учні спеціалізованої школи № 53 з поглибленим вивченням німецької мови.

IMG_8770

IMG_8806