Квітень 19, 2017

Вечір пам’яті Данила Кононенка

18 квітня у Музеї відбувся вечір пам’яті Данила Кононенка (1942-2015р.), члена Національної спілки письменників України, заслуженого діяча мистецтв АР Крим, заслуженого журналіста України.

6

5

[Данило Кононенко був одним з організаторів Товариства української мови в Криму, першим його головою, а також одним із засновників першої і поки єдиної української газети в Криму «Кримська світлиця» (очолював у ній відділ літератури та мистецтва), був заступником голови Кримського республіканського товариства «Україна», членом правління Всекримського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Він – автор таких поетичних збірок як «Джерело», «На весняному березі», «Квітучих соняхів оркестр», «З любові й добра», «Ми виростали в повоєнні роки», численних публікацій у газетах, журналах, колективних збірках та антологіях. Упорядкував антологію віршів українських поетів про Крим «Люблю тебе, мій Крим». Кононенко переклав українською мовою багато творів кримськотатарських письменників і поетів. З 1999 року став шеф-редактором дитячого додатку газети «Джерельце», де дуже часто друкував твори кримськотатарських, білоруських письменників для юних читачів – казки та оповідання у власному перекладі. За внесок у відродження української культури в Криму удостоєний літературної премії імені Степана Руданського (2005 рік)]

10

На вечорі пам’яті зібралися шановні гості з АР Крим: заслужений журналіст України, письменник, член НСПУ Віктор Качула, письменник Валентин Бут, співорганізатор мистецького конкурсу імені Данила Кононенка “Усі ми діти твої, Україно” Олександр Польченко.

1

На заході В. Качулою було передано книги Д. Кононенка до фондів Національного музею літератури України. (Зокрема, книгу спогадів про Данила Кононенка “Цю землю я любив..”, до якої увійшли спогади друзів, колег Кононенка, окремі його поетичні твори, фото з сімейного й редакційного архівів).

8

7

9