Квітень 21, 2017

Анонс музейних заходів з 24 по 29 квітня 2017 року

26 квітня о 15:00 у Національному музеї літератури України розпочнеться вечір польської поезії «I jaśminem pachną twe słowa…» (І ясмином пахнуть  твої слова…). Звучатимуть твори сучасних польських поетів: Чеслава Мілоша, Віслави Шимборської, Яна Твардовського, Тадеуша Ружевіча, Збігнєва Герберта, Владислава Бронєвського. Виступатимуть: cтуденти-полоністи Київського національного лінгвістичного університету, полоністка, кандидат філологічних наук, доцент Київського національного лінгвістичного університету Тетяна Довжок, полоністка, кандидат філологічних наук, співачка Марина Оголенко. Поезія прозвучить польською й українською мовами.

Den'_Polskoyi_poeziyi620

27 квітня о 10:00 почнеться наукова-практична конференція за участі   викладачів словесності професійно-технічних навчальних закладів міста Києва. В рамках заходу передбачено оглядову екскурсію по музею, зустрічі з відомими мовознавцями та сучасними українськими письменниками.

З 14 квітня діє літературна виставка «На пам’ять про Україну…»: інскрипти діячів української еміграції (І пол. ХХ ст.)» присвячена 100-ій річниці Української революції.

Книжковий інскрипт як факт книжкової культури характеризує літературний і суспільний побут свого часу, відтворюючи його колорит. Тим цікавіше буде знайомство з буттям української еміграційної спільноти, що не зі своєї волі змушена була покинути Батьківщину у 20-х роках ХХ століття. До цього спонукало тисячі й тисячі (а після Другої світової  – мільйони) люду категорична незгода й неприйняття ідеології більшовизму й російського комунізму.

Імена, представлені на виставці – це лише «малесенька шопта» українських діячів політики, науки, релігії, літератури, мистецтва, які працювали за межами материкової України, наснажуючись думкою про обов’язкове повернення у вільну країну. Вони повернулися – у своїх книжках, у своїх конкретних справах. З проголошенням Незалежності України, у 90-х роках минулого століття в університети, музеї, бібліотеки тощо почали надходити журнали (зокрема «Сучасність», ред. Т.Гунчак), часописи, книжки, фотоматеріали, інституції (НТШ), наукові збірники УВАН (Нью-Йорк), УВУ (Мюнхен), письменницькі збірники (видання Організації українських письменників «Слово» (Нью-Йорк), його відділень із усіх материків) під однойменною назвою «Слово», збірки-альманахи «Нові поезії» (Нью-Йорк, ред. св. п. Богдан Бойчук), книги-спогади тощо.  Відомі, маловідомі, невідомі імена поетів, прозаїків, артистів, політиків (від першого президента М. Грушевського до громадсько-політичних, релігійних діячів (від диякона до патріарха), військових (від старшин до генерал-хорунжих), українців-читачів – представлені на виставці. Вони не лише відтворюють дух епохи, а й розкривають також безмежний світ людських стосунків.

Співорганізаторами літературної виставки є Бібліотека імені О.Ольжича (Київ), що в особі її директора п. Олександра Кучерука надала книжки з автографами, оригінальні фото, листівки тощо. Фонди музею, крім видань з автографами письменників, надали етнографічний матеріал. Тож до  Великодня виставка прикрашена писанками роботи народних майстрів Зої Сташук і Оксани Білоус. Меморіальні предмети з приватної колекції відтворюють дух часу: період між двома світовими війнами.

Unt2

До 25 квітня у рамках музейної програми «Мистецькі родини у духовному просторі України» експонуються мистецькі роботи родини Ірен Роздобудько, Ігоря Жука, Яни Роздобудько, Нораїра Кьосаяна «З родинного архіву». На цій виставці відвідувачі можуть ознайомитися з графікою, скульптурою та вітражами.

vyst2

27 квітня о 17:00  відбудеться відкриття виставки  та презентація книжки «Миші» Соні Атлантової. Малеча матиме змогу зазирнути у  прихований світ мишачого життя, а для дорослих –  незабутні враження. А ще Вас чекають приємні зустрічі та неперевершені майстер-класи від героя книжки. Такого ще не було! Тож приходьте спіймати і собі маленьку мишку!

миші

З 1 квітня діє також виставка шаржів на сучасних українських письменників, на якій представлені шаржі на відомих українських письменників Ліну Костенко, Валерія Шевчука, Івана Драча, Василя Голобородька, Юрія Андруховича, Галину Пагутяк, Юрія Винничука, Василя Шкляра, Григорія Гусейнова, Євгенію Кононенко, Василя Портяка, Олександра Ірванця, Дмитра Лазуткіна, Анну Малігон, Вано Крюгера та інших сучасних авторів. Автор робіт – художник із Луцька Володимир Черняк.

Музей пропонує для найменших відвідувачів літературно-мистецьку виставку «Сонячні барви Великодня» (роботи вихованців школи-студії «ARTLife» та книги з фондової колекції музею), котра діє з 1 квітня.

vyst1

З 12 квітня експонується виставка «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», на якій представлені роботи учнів спеціалізованої школи №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу, спеціалізованої школи № 27, БДЮТ «Дивоцвіт», студії образотворчого мистецтва «Колорит» та центру естетичного виховання «Гармонія».