Квітень 28, 2017

Анонс музейних заходів з 1 по 6 травня 2017 року

4 травня о 17:00 відбудеться презентація книги «Кіборги. Сага про воїнів» Євгена Стеблівського. «Кіборги. Сага про воїнів» – це вкрай драматична історія війни Рудя і його семи побратимів із розвідувального взводу Старого. Книга про друзів, які почали свою війну під Слов’янськом і пройшли пекельний шлях до Донецького аеропорту.

До участі у презентації запрошені: громадський діяч, письменник, краєзнавець, академік Академії наук вищої освіти України Роман Коваль, скульптор, письменник Руслан Найда, письменник, дослідник історії української розвідки, Заслужений журналіст України Олександр Скрипник, «Кіборг» Микола Тихонов, письменник, головний редактор видавництва «Ярославів Вал» Павло Щириця. Модеруватиме захід письменник, літературознавець Михайло Слабошпицький.

620

6 травня о 14:00 у рамках Клубу вихідного дня відбудеться літературно-мистецька акція «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього» до Дня памяті та примирення. У програмі заходу – подорож у історичне минуле України засобами народного поетичного мистецтва слова та пісні. Учасниками заходу будуть тріо «Золоте перевесло» (кер. Ребрик Наталя), фольклорний гурт ансамблю «Червона калина» (концертмейстер Віталій Шнедович) та вихованці Шпитьківської дитячої школи мистецтв (викладач Валентина Власенко). З новими віршами про сьогодення України виступить поетеса Катерина Вишинська.

 Виставки

До 10 травня діятиме літературна виставка «На пам’ять про Україну…»: інскрипти діячів української еміграції (І пол. ХХ ст.)» присвячена 100-ій річниці Української революції.

Книжковий інскрипт як факт книжкової культури характеризує літературний і суспільний побут свого часу, відтворюючи його колорит. Тим цікавіше буде знайомство з буттям української еміграційної спільноти, що не зі своєї волі змушена була покинути Батьківщину у 20-х роках ХХ століття. До цього спонукало тисячі й тисячі (а після Другої світової  – мільйони) люду категорична незгода й неприйняття ідеології більшовизму й російського комунізму.

Імена, представлені на виставці – це лише «малесенька шопта» українських діячів політики, науки, релігії, літератури, мистецтва, які працювали за межами материкової України, наснажуючись думкою про обов’язкове повернення у вільну країну. Вони повернулися – у своїх книжках, у своїх конкретних справах. З проголошенням Незалежності України, у 90-х роках минулого століття в університети, музеї, бібліотеки тощо почали надходити журнали (зокрема «Сучасність», ред. Т.Гунчак), часописи, книжки, фотоматеріали, інституції (НТШ), наукові збірники УВАН (Нью-Йорк), УВУ (Мюнхен), письменницькі збірники (видання Організації українських письменників «Слово» (Нью-Йорк), його відділень із усіх материків) під однойменною назвою «Слово», збірки-альманахи «Нові поезії» (Нью-Йорк, ред. св. п. Богдан Бойчук), книги-спогади тощо.  Відомі, маловідомі, невідомі імена поетів, прозаїків, артистів, політиків (від першого президента М. Грушевського до громадсько-політичних, релігійних діячів (від диякона до патріарха), військових (від старшин до генерал-хорунжих), українців-читачів – представлені на виставці. Вони не лише відтворюють дух епохи, а й розкривають також безмежний світ людських стосунків.

Співорганізаторами літературної виставки є Бібліотека імені О.Ольжича (Київ), що в особі її директора п. Олександра Кучерука надала книжки з автографами, оригінальні фото, листівки тощо. Фонди музею, крім видань з автографами письменників, надали етнографічний матеріал. Тож до  Великодня виставка прикрашена писанками роботи народних майстрів Зої Сташук і Оксани Білоус. Меморіальні предмети з приватної колекції відтворюють дух часу: період між двома світовими війнами.

Unt2

З 27 квітня по 20 травня у Музеї експонуватиметься виставка «Миші» Соні Атлантової. Літературно-мистецький проект «Миші» – це ілюстрована казка-шкряботушка «Миші» Соні Атлантової і експозиція арт-об’єктів авторства одного з персонажів казки – мишки Мусія. Арт-проект є спробою відобразити прихований світ мишачого життя, розкрити потаємні глибини світогляду мишей, нюанси їхньої психології, а також ознайомити з їхнім побутом і фольклором. У цьому проекті має місце синтез кількох видів мистецтв: традиційного й актуального – осмислення буття мишей відбувається не лише засобами літератури і книжкової графіки, але й живопису та інсталяції. Знайомство з новою книжкою та незабутня подорож у гості до мишей з сучасною письменницею та художницею Сонею Атлантовою – все це чекає наших маленьких відвідувачів!

 

З 1 квітня діє виставка шаржів на сучасних українських письменників, на якій представлені шаржі на відомих українських письменників Ліну Костенко, Валерія Шевчука, Івана Драча, Василя Голобородька, Юрія Андруховича, Галину Пагутяк, Юрія Винничука, Василя Шкляра, Григорія Гусейнова, Євгенію Кононенко, Василя Портяка, Олександра Ірванця, Дмитра Лазуткіна, Анну Малігон, Вано Крюгера та інших сучасних авторів. Автор робіт – художник із Луцька Володимир Черняк.

 

З 29 квітня по 20 травня Національний музей літератури України спільно з Центром творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» проводять виставку в рамках освітньо-культурного проекту «Заворожуюча краса Японії, що надихає світ. Освітня дипломатія задля діалогу», який присвячено року Японії в Україні.

Ця виставка дає можливість долучитись до культурного співробітництва не тільки дорослим, а ще й дітям, у яких через знайомство з культурою та традиціями Японії формується бачення іншої країни, розвивається сприймання творів мистецтва та розвиваються естетичні почуття.

Роботи виконані юними талановитими майстрами-вихованцями лабораторії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та народних ремесел у різних мистецьких техніках. Вони вражають своєю майстерністю та фантазією, натхненням, любов’ю та старанням. Це роботи наступних творчих колективів:

  • Народний художній колектив студія образотворчого мистецтва «Бджілка»

(керівник Вержбицька Ірина; педагоги: Якушева Людмила, Лебідь Леся, Зельдес Володимир, Лельчук Дмитро),

  • Зразковий художній колектив студія образотворчого мистецтва «Пролісок» (педагог Гуменюк Микола),
  • Гурток «Петриківський розпис» (педагог Богусевич Наталія),
    • Гуртки «Образотворче мистецтво», (педагоги: Бруєвич Катерина, Пронтенко Олег, Пронтенко Анна, Грінкевич Валентина),
  • Гурток «Декоративно-ужиткове мистецтво» (педагог Шевченко Ганна),
  • Гурток «Майстерня чудес», (педагог Грушецька Наталія),
  • Модельна студія «Ніколь» (педагог Меркулова Олена).

Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, зближення українського та японського народів, що сприятиме розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

До 10 травня експонується виставка «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», на якій представлені роботи учнів спеціалізованої школи №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу, спеціалізованої школи № 27, БДЮТ «Дивоцвіт», студії образотворчого мистецтва «Колорит» та центру естетичного виховання «Гармонія».

Untitled-1