Травень 5, 2017

Анонс музейних заходів з 8 по 13 травня 2017 року

8 травня о 13:00 до Дня пам’яті і примирення відбудеться майстер-клас художниці Наталі Кучер з виготовлення листівки-витинанки для українських воїнів.

9 травня до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з 10:00 розпочнуться поетичні читання в експозиції музею «Поезія, обпалена війною», а також майстер-клас з виготовлення маків пам’яті та вручення їх відвідувачам музею.

maki2_620

10 травня о 17:00 відбудеться презентація виставки та книжки «Миші» Соні Атлантової. Літературно-мистецький проект «Миші» – це ілюстрована казка-шкряботушка «Миші» Соні Атлантової та експозиція арт-об’єктів авторства одного з персонажів казки – мишки Мусія. На гостей чекають приємні зустрічі та неперевершені майстер-класи від героя книжки. Малеча матиме змогу зазирнути у прихований світ мишачого життя, а для дорослих – незабутні враження.

 11 травня о 12:00 до Дня матері у Музеї відбудеться поетичний марафон «Найвища вершина –  мати». Ця мистецька акція прагне об’єднати якомога більше людей заради простої, але благородної мети – висловити слова вдячності найріднішій у світі людині – мамі. До участі запрошені письменники, музиканти, молодь.

do_dnya_materi 620

 

Виставки

 

До 20 травня Національний музей літератури України спільно з Центром творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» проводять виставку в рамках освітньо-культурного проекту «Заворожуюча краса Японії, що надихає світ. Освітня дипломатія задля діалогу», який присвячено року Японії в Україні.

Ця виставка дає можливість долучитись до культурного співробітництва не тільки дорослим, а ще й дітям, у яких через знайомство з культурою та традиціями Японії формується бачення іншої країни, розвивається сприймання творів мистецтва та розвиваються естетичні почуття.

Роботи виконані юними талановитими майстрами-вихованцями лабораторії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та народних ремесел у різних мистецьких техніках. Вони вражають своєю майстерністю та фантазією, натхненням, любов’ю та старанням. Це роботи таких творчих колективів:

  • Народний художній колектив студія образотворчого мистецтва «Бджілка»(керівник Вержбицька Ірина; педагоги: Якушева Людмила; Лебідь Леся, Зельдес Володимир, Лельчук Дмитро),
  • Зразковий художній колектив студія образотворчого мистецтва «Пролісок» (педагог Гуменюк Микола),
  • Гурток «Петриківський розпис» (педагог Богусевич Наталія),
  • Гуртки «Образотворче мистецтво», (педагоги: Бруєвич Катерина, Пронтенко Олег, Пронтенко Анна, Грінкевич Валентина),
  • Гурток «Декоративно-ужиткове мистецтво» (педагог Шевченко Ганна),
  • Гурток «Майстерня чудес», (педагог Грушецька Наталія),
  • Модельна студія «Ніколь» (педагог Меркулова Олена).

Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, зближення українського та японського народів, що сприятиме розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

japan620

До 10 травня діятиме літературна виставка «На пам’ять про Україну…»: інскрипти діячів української еміграції (І пол. ХХ ст.)» присвячена 100-ій річниці Української революції.

Книжковий інскрипт як факт книжкової культури характеризує літературний і суспільний побут свого часу, відтворюючи його колорит. Тим цікавіше буде знайомство з буттям української еміграційної спільноти, що не зі своєї волі змушена була покинути Батьківщину у 20-х роках ХХ століття. До цього спонукало тисячі й тисячі (а після Другої світової  – мільйони) люду категорична незгода й неприйняття ідеології більшовизму й російського комунізму.

Імена, представлені на виставці – це лише «малесенька шопта» українських діячів політики, науки, релігії, літератури, мистецтва, які працювали за межами материкової України, наснажуючись думкою про обов’язкове повернення у вільну країну. Вони повернулися – у своїх книжках, у своїх конкретних справах. З проголошенням Незалежності України, у 90-х роках минулого століття в університети, музеї, бібліотеки тощо почали надходити журнали (зокрема «Сучасність», ред. Т.Гунчак), часописи, книжки, фотоматеріали, інституції (НТШ), наукові збірники УВАН (Нью-Йорк), УВУ (Мюнхен), письменницькі збірники (видання Організації українських письменників «Слово» (Нью-Йорк), його відділень із усіх материків) під однойменною назвою «Слово», збірки-альманахи «Нові поезії» (Нью-Йорк, ред. св. п. Богдан Бойчук), книги-спогади тощо.  Відомі, маловідомі, невідомі імена поетів, прозаїків, артистів, політиків (від першого президента М. Грушевського до громадсько-політичних, релігійних діячів (від диякона до патріарха), військових (від старшин до генерал-хорунжих), українців-читачів – представлені на виставці. Вони не лише відтворюють дух епохи, а й розкривають також безмежний світ людських стосунків.

Співорганізаторами літературної виставки є Бібліотека імені О.Ольжича (Київ), що в особі її директора п. Олександра Кучерука надала книжки з автографами, оригінальні фото, листівки тощо. Фонди музею, крім видань з автографами письменників, надали етнографічний матеріал. Тож до  Великодня виставка прикрашена писанками роботи народних майстрів Зої Сташук і Оксани Білоус. Меморіальні предмети з приватної колекції відтворюють дух часу: період між двома світовими війнами.

620

До 10 травня експонується виставка «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», на якій представлені роботи учнів спеціалізованої школи №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу, спеціалізованої школи № 27, БДЮТ «Дивоцвіт», студії образотворчого мистецтва «Колорит» та центру естетичного виховання «Гармонія».

Untitled-1

До 20 травня у Музеї експонується виставка «Миші» Соні Атлантової. Літературно-мистецький проект «Миші» – це ілюстрована казка-шкряботушка «Миші» Соні Атлантової і експозиція арт-об’єктів авторства одного з персонажів казки – мишки Мусія. Арт-проект є спробою відобразити прихований світ мишачого життя, розкрити потаємні глибини світогляду мишей, нюанси їхньої психології, а також ознайомити з їхнім побутом і фольклором. У цьому проекті має місце синтез кількох видів мистецтв: традиційного й актуального – осмислення буття мишей відбувається не лише засобами літератури і книжкової графіки, але й живопису та інсталяції. Знайомство з новою книжкою та незабутня подорож у гості до мишей з сучасною письменницею та художницею Сонею Атлантовою – все це чекає наших маленьких відвідувачів!

миші