Травень 10, 2017

У Музеї відбулися заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

makk

З метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, вшанування ветеранів війни та учасників українського визвольного руху, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму, національної гідності та консолідації суспільства в рамках проекту “На цій землі нас не здолать”, відбулися такі події:

4 травня – презентація роману Євгена Стеблівського “Кіборги. Сага про воїнів”. Це захопливий бойовик про захисників Донецького аеропорту і – про кохання та Батьківщину, які сильніші смері. Це книга, яка спонукає вірити в перемогу.

IMG_9706

6 травня у музеї відбулася літературно-мистецька акція “Пам’ятаймо минуле заради майбутнього” (в рамках Клубу вихідного дня).

Учасники акції: письменниця Катерина Мироненко-Вишинська презентувала нову збірку “Ви в очі правди зазирніть”, куди війшли патріотичні, ліричні, сатиричні вірші, свої твори читав письменник з Луганщини Михайло Каціло, до джерела патріотичної народної пісні учасників акції долучили знаний народний фольклорний гурт “Червона калина”, шлях до волі, відстоювання незалежності майстерно виконали солісти гурту: В. Власенко, Л. Царук , Л. Кобко, А. Сікула, В. Шнедович, красу, мудрість народного співу присутні із захопленням сприйняли у виконанні відомого тріо “Золоте перевесло” у складі Н. Ребрик, В. Богданової та В. Мусійчук, вихованці Шпитьківської дитячої школи мистецтв (викладач В. Власенко, концертмейстер В. Шнедович) майстерно виконували поезію та народні пісні про ту далеку війну і про сучасну Україну. З дитячих вуст по-особливому звучали потріотичні прагнення сучасних українців. Як завжди учасники Клубу прочитали власні твори про Україну, вшанування оборонців рідної землі: Любов Довженко, Олексій Чуприна, Вікторія Рутківська.

11

6,8, 9 травня проходили майстер-класи художниці Наталі Кучер. Відвідувачі музею виготовляли листівки-витинанки для нинішніх захисників України  та маки пам’яті, які вручали всім, хто в ці дні був учасником наших програм.

IMG_9945

IMG_9910

IMG_9923

9 травня у Музеї відбулися відкриті поетичні читання “Поезія, обпалена війною”. Серед учасників читань – Тетяна Лебединська, донька відомого письменника Миколи Шпака, який загинув у 1942 році в гестапівській катівні. Вона подарувала для музейної колекції книгу батька, видану до 100-річчя поета, а також – письменниця Оксана Хлоп’яча, яка прочитала нову баладу, присвячену пам’яті всіх тих, хто загинув на дорогах II Світової війни.