Травень 11, 2017

Соня Атлантова презентує арт-проект «Миші»

10 травня у Музеї відбулася презентація виставки та книжки «Миші» Соні Атлантової.

10

Літературно-мистецький проект «Миші» – це ілюстрована казка-шкряботушка «Миші» Соні Атлантової і експозиція арт-об’єктів авторства одного з персонажів казки – мишки Мусія. Арт-проект є спробою відобразити прихований світ мишачого життя, розкрити потаємні глибини світогляду мишей, нюанси їхньої психології, а також ознайомити з їхнім побутом і фольклором. У цьому проекті має місце синтез кількох видів мистецтв: традиційного й актуального – осмислення буття мишей відбувається не лише засобами літератури і книжкової графіки, але й живопису та інсталяції. У Соні Атлантової миші — як люди, разом із тим книжку написано з гумором – комічні ситуації, які трапляються з героями, просто не можуть не викликати усмішки в читача.

12

11

Художниця поділилася історіями зі свого життя, що пов’язані з мишами та розповіла, що її спонукало створити дитячу книгу.

5

“Багато хто мишей боїться, тому що у них не вистачило уважності, щоб придивитися до них та помітити наскільки багато спільного миша має з людьми”, – переконана Соня Атлантова.

4

15

 Своїми враженнями про виставку поділилися – письменники Олаф Клеменсен, Іван Андрусяк та Леся Воронина.

8

В експозиції представлені сюжети з життя мишей, виконані на фрагментах мотлоху з комори української хати – на денці від праски, дерев’яній ложці для розмішування варення, фрагментах кераміки, тощо. Арт-об’єкти уперше репрезентують життя українських мишей, побачене очима миші, і можуть бути цікавими як дітям, так і дорослим. Виставка експонуватиметься до 20 травня.

9

3