Травень 12, 2017

У Музеї відсвяткували День матері

Уперше організували День Матері американка із Філадельфії Анна Джервіс. 9 травня 1905р. дівчинка втратила свою матір. Два роки вона провела в глибокій жалобі. У той час у неї зародилась думка: присвятити один день у році матерям світу. Анна писала тисячі листів до газет, до законодавців, до губернаторів штатів, президента США й інших країн. Лише у квітні 1910р. губернатор штату Західна Вірджинія встановив День Матері. А у 1914р. президент Вільсон підписав резолюцію конгресу, за якою цей день оголошено обов’язковим державним святом. Пізніше до святкування приєдналися ще 43 країни. Нині День Матері – міжнародне свято. В Україні офіційно відзначається  щорічно з 2000 року, у другу неділю травня.

15

11 травня у Музеї до Дня матері відбувся поетичний марафон під назвою «Найвища вершина –  мати».

Завідуюча відділом науково-освітньої роботи Оксана Твердохліб у своєму вступному слові наголосила:  «Є слово, перед яким увесь світ стає на коліна і це слово – мама. Це коротке і просте слово увібрало себе всю любов, всю ніжність і турботу, які може осягнути людська душа. Його ми промовляємо і в тривозі, і в радості. Саме це слово з посмішкою і радістю вперше промовляє дитя, і навіть тоді, коли всі наші скроні посрібнила сивина, мати для нас залишається найвищою вершиною». Також пані Оксана розповіла про традиції святкування цього свята у різних країнах світу.

Свято розпочалося відомою кожному в Україні  піснею «Чорнобривці» у майстерному виконанні дівочого вокального ансамблю «Ангельорус».

14

Учасники заходу зібралися, щоб висловити свою любов і шану найдорожчій  людині та впродовж свята вітали своїх матерів.

18

На заході прозвучала поезія: Лілії Батюк-Нечипоренко, Тетяни Череп-Пероганич, Світлани Дідух-Романенко, Злати-Зоряни Паламарчук, Наталки Поклад, Марічки Морозенко, Оксани Хлоп’ячої, Валентини Козак та  учнів Скандинавської гімназії м. Києва, а також композиція у виконанні Світлани Мирводи.

17

16