Травень 13, 2017

Анонс музейних заходів з 15 по 20 травня 2017 року

15 травня о 13:00 відбудеться вручення премії імені Наталі Забіли. Традицією стало щороку навесні у музеї відзначати письменника та художника, які своєю творчістю найкраще втішали малечу на сторінках журналу «Малятко». На відвідувачів чекають незабутні зустрічі з лауреатами премій  ­– улюбленими дитячими письменниками Наталкою Поклад, Тамарою Коломієць, Зіркою Мензатюк, художниками Катериною Штанко, Якимом Левичем та іншими. До заходу долучаться читачі журналу, серед яких учні Українського коледжу імені В.О.Сухомлинського та київського ліцею №303.

16 травня о 15:00 відбудеться XIV міський конкурс юних поетів «Поетична весна», організований Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації спільно з Київською організацією Національної спілки письменників України та музеєм. Конкурс має на меті популяризацію дитячої поетичної творчості, активізацію творчого потенціалу учнівської молоді, залучення молоді до участі у мистецькому житті країни, виховання патріотизму, національної гідності та любові до рідного слова.

17 травня о 16:00 відбудеться виступ народного аматорського хору «Осіннє золото» (м. Локачі Волинської області). Широкий репертуар колективу  ознайомить нас з українськими народними, сучасними популярними, авторськими піснями, волинськими обрядами і звичаями. Керівник хору, композитор, музикант, аранжувальник Ярослав Матулько об’єднав людей не тільки за віковими та професійними особливостями. Цих людей об’єднує безмежна любов до пісні, волинського краю та своєї локачинської землі. Хор – активний учасник фестивалів та конкурсів, має почесні відзнаки. Колектив веде активну громадську, просвітницьку, благодійну та волонтерську діяльність, виступає у госпіталях перед пораненими в зоні АТО, в обласному геріатричному пансіонаті, ветеранському госпіталі, лікарнях та санаторіях.

Подія відбудеться за активної підтримки Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство».

18 травня проводитимуться заходи до Міжнародного дня музеїв (за окремою програмою).

19 травня о 16:00 відбудеться презентація виставки «Заворожуюча краса Японії, що надихає світ. Освітня дипломатія задля діалогу», яка присвячена року Японії в Україні. Ця виставка дає можливість долучитись до культурного співробітництва не тільки дорослим, а ще й дітям, у яких через знайомство з культурою та традиціями Японії формується бачення іншої країни, розвивається сприймання творів мистецтва та естетичні почуття. Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, зближення українського та японського народів, що сприятиме розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих. Роботи виконані юними талановитими майстрами-вихованцями лабораторії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та народних ремесел у різних мистецьких техніках. Вони вражають своєю майстерністю та фантазією, натхненням, любов’ю та старанням. Це роботи творчих колективів: народного художнього колективу студії образотворчого мистецтва «Бджілка», Зразкового художнього колективу студії образотворчого мистецтва «Пролісок», модельної студії «Ніколь» та гуртків «Петриківський розпис», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Майстерня чудес». Виставка організована спільно з Центром творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» і розрахована на широке коло відвідувачів.

З 15 травня експонуватиметься виставка до 200-річчя від дня народження  письменника, публіциста, фольклориста, археографа, вченого та громадського діяча Миколи Костомарова – «Співатиму, поки гласу стане…». На виставці будуть представлені матеріали з музейної колекції.

З 18 травня діятиме виставка «Перлини європейської літератури в українських перекладах» до Дня Європи. Виставка відбудеться в рамках музейної програми «Україна-Світ: діалог культур» і буде побудована на матеріалах з фондів Музею.

До 20 травня  Музей спільно з Центром творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» проводять виставку в рамках освітньо-культурного проекту «Заворожуюча краса Японії, що надихає світ. Освітня дипломатія задля діалогу», який присвячено року Японії в Україні.

japan620

До 20 травня у Музеї експонується виставка «Миші» Соні Атлантової. Літературно-мистецький проект «Миші» – це ілюстрована казка-шкряботушка «Миші» Соні Атлантової і експозиція арт-об’єктів авторства одного з персонажів казки – мишки Мусія. Арт-проект є спробою відобразити прихований світ мишачого життя, розкрити потаємні глибини світогляду мишей, нюанси їхньої психології, а також ознайомити з їхнім побутом і фольклором. У цьому проекті має місце синтез кількох видів мистецтв: традиційного й актуального – осмислення буття мишей відбувається не лише засобами літератури і книжкової графіки, але й живопису та інсталяції. Знайомство з новою книжкою та незабутня подорож у гості до мишей з сучасною письменницею та художницею Сонею Атлантовою – все це чекає наших маленьких відвідувачів.