Травень 16, 2017

Запрошуємо Вас 18 травня разом з нами відсвяткувати Міжнародний день музеїв!

Щороку 18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. З нагоди свята, ми підготували особливу програму, а саме: спеціалізовані тематичні екскурсії, мистецькі вечори, лекції, огляди виставок та експозицій.

Темою, затвердженою та оголошеною Міжнародною Радою музеїв ІСОМ цьогоріч є - ”Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване”. Обрана тема наголошує на ролі музеїв як центрів, що працюють на благо суспільства і є комунікаторами у просуванні мирних стосунків між людьми. Вона підкреслює, що прийняття (через дослідження та обговорення) суперечивої історії є першим кроком в розбудові майбутнього під гаслом примирення. Тема Міжнародного дня музеїв – 2017 заохочує зрозуміти невідомі та замовчувані аспекти суперечливої історії всього людства. Також вона покликана показати, як музеї працюють з травматичною пам`яттю та заохотити відвідувачів мислити, виходячи за межі своїх особистих спогадів.

Міжнародна спільнота День музеїв відзначає щорічно, починаючи з 1977 року. У 2016 році у його відзначенні взяли участь майже 35 000 музеїв зі 145 країн світу. В Україні на цей день – 18 травня – припадає також жалобний День пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу, та День вишиванки. Саме 18 травня Ви маєте змогу отримати безкоштовний квиток на зручний для Вас день, прийшовши у музей у вишиванці!

Запрошуємо до нас, буде цікаво!