Червень 2, 2017

У Музеї презентували новий роман Івана Корсака – «На розстанях долі»

1 червня у Музеї презентували новий роман Івана Корсака «На розстанях долі», випущений у серії «Сучасний бестселер України». Модерував захід Шевченківський лауреат, літературознавець Михайло Слабошпицький.

1

Цей роман – про дивовижні й розмаїті долі української інтелігенції в середині пекельного ХХ століття, серед яких – засновник УПА Тарас Бульба-Боровець та командувач УНА Павло Шандрук. Це книга про жорстоку дійсність, про трагедії, які чинили російський більшовизм та фашистський нацизм при встановленні своєї влади на українських землях у роки Другої світової війни та повоєнні часи. Свою розповідь автор будує на історичних матеріалах, документах, свідченнях історії, які переносять читача у часи Другої світової, змушують чіткіше уявити всі нюанси історичних подій.

11

[І.Корсак – прозаїк, журналіст, лауреат літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського,  Міжнародної літературної премії імені Гоголя та премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики у 2007 році.]

Письменниця, журналіст Любов Голота виокремила таку особливість письменницького стилю І. Корсака – йому вдається трагічну і криваву історію розповісти  по-людськи, зі співчуттям. Пані Любов переконана, що романи І. Корсака допомагають пізнавати український світ, а також дають головне поціновувачам історичних романів – вони правдиві, вивірені документально.

5

Літературознавець, доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль зазначає, що у романі відсутній авторський суб’єктивізм в оцінці історичних постатей та вдало побудовані сюжет, діалоги, історичний фактаж поєднано з прийомами художньої літератури.

8

Головний редактор видавництва «Ярославів вал» Павло Щириця підкреслив, що І. Корсак у своєму романі “На розстанях долі” робить надзвичайно важливу річ – повертає українцям пантеон своїх героїв та створює ту художню правду, якій віриш.

9

Cвоїми думками про книгу також поділилися: письменник, перекладач Сергій Цушко, журналіст, історик Іван Ольховський, активістка  Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство» Вікторія Рутковська та інші промовці.

13

3