Липень 20, 2017

Анонс музейних заходів з 24 по 30 липня 2017 року

• 26 липня о 17.00 у рамках  традиційних літніх поетичних вечорів

«Поезія з присмаком кави» відбудеться вечір поезії  Тетяни Череп-Пероганич.

Серед гостей – співачка, народна артистка України Леся Горова; співочий дует «Сестри Палієнко».

Афіша каваю Т. Ч-П620

• виставка «Поет суворого життя» до 110-ї річниці від дня народження поета, вченого-археолога та політичного діяча Олега Ольжича (Кандиби).

На виставці представлені унікальні матеріали з фондів музею, відділу рукописів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України та Бібліотеки імені О.Ольжича – автографи листів, листівок, оригінальні фотографії О.Ольжича, його родини, першовидання. Частково представлено фрагмент архіву О.Ольжича, переданий пані Ольгою Кандибою, куди ввійшли –  крім рукописів листів та ін. безцінних матеріалів – меморіальні речі, зокрема заплічник О.Ольжича та лялька-українка, подарована в 30-х роках ХХ ст. американській дослідниці старовини доктору Етель Лессер.

• виставка до 110-річчя  від дня народження поета і перекладача Василя Мисика.
    Експонуватимуться матеріали з колекції та бібліотеки музею.

• виставка книжкових ілюстрацій Юлії Поліщук (м.Миколаїв).

Експонуються близько трьох десятків книжкової графіки, книжкові видання та дитяча періодика.

Виставка розгорнута на постійно діючому «Дитячому майданчику».

Ю.Поліщук – художник книжкової графіки та декоративно-прикладного мистецтва, яка співпрацює з багатьма книжковими видавництвами України. Редактор дитячого театрального альманаху «Школа Козульки»,  автор серії сувенірно-туристичних листівок «Миколаїв. Я люблю теба». Народилась в Одесі. Виросла і навчалась в Миколаєві, де живе і нині.  Продовжила навчання в Українській академії друкарства.  Серед захоплень – килимарство, кераміка та різблення по дереву.

• виставка художніх емалей Тетяни Колечко «Радість творчості».

Організовується спільно з Дирекцією художніх виставок України.     Виставка присвячена ювілею художниці.

Т.Колечко закінчила Одеське художнє училище (1981). Член Національної спілки художників України  (з 1995), учасник  багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок та емальєрних симпозіумів. Нагороджена премією імені Катерини Білокур.  Її роботи зберігаються у фондах Міністерства культури України,  Донецькому художньому музеї, Музеї мистецтв комуни Новаміланезе (Італія), Музеї емалевого мистецтва (Хіммерод, Німеччина), приватних збірках України, Аргентини, Великобританії, США, Франції, Чехії та ін.

• виставки юної художниці з м.Маріуполя Ганни Полякової – «Декоративний розпис».

Ганна Полякова навчається в школі мистецтв м.Маріуполя. На уроках з  декоративного мистецтва познайомилась з петриківським розписом, захопилась ним і, опановуючи його техніку, створила власну. На роботах Г.Полякової – герб України, дерева щастя, композиції з квітів, венеціанські маски, знаки Зодіаку.

• виставки творчих робіт учнів Київської дитячої школи мистецтв №1 «Казка: традиції, сучасність».