Серпень 23, 2017

Анонс музейних заходів з 28 серпня по 2 вересня 2017 року

1 вересня упродовж дня відзначатиметься День знань, цьогорічний девіз якого «Україна на карті Європи». У рамках свята відбудуться наступні події:

1. Відкриття виставки «Які щасливі очі у казок…» Казки народів світу в українських перекладах.
  2. «Літературна Україна». Літературознавча мандрівка. Відкрита екскурсія-подорож «родинними гніздами» українських письменників. Результатом екскурсії стане спільне створення літературної карти європейської України.
  3. Флеш-моб «Ми-європейці». Згадай своє родинне дерево. Знайди і познач на карті України місто/село своїх батьків, дідусів та бабусь.
  4. «Моє казкове Перше вересня». Літературна вікторина по виставці «Які щасливі очі у казок…» Казки народів світу в українських перекладах.
  5. «Читаємо казку разом». Зустріч з сучасною українською казкою.
  6. Презентація виставки творчих робіт вихованців Київської дитячої школи мистецтв №2 імені Михайла Вериківського – «Український віночок».

Акції з найменшими відвідувачами відбуватимуться на музейному дитячому майданчику.

30 серпня о 17.00 в рамках музейних сезонних поетичних вечорів «Поезія з присмаком кави» відбудеться творчий вечір поетеси, журналістки Вікторії  Рутковської. Учасниками заходу будуть поетеса Тетяна Череп-Пероганич,  народна артистка України Світлана Мирвода та лауреати  всеукраїнських конкурсів Ганна Ярмолюк та Ганна Маковська.

Виставки:

• виставка «Письменники-державотворці» до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

Експонуються матеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України та бібліотеки імені Олега Ольжича, з колекції та бібліотеки музею.

2

• виставка «Поет суворого життя» до 110-ї річниці від дня народження поета, вченого-археолога та політичного діяча Олега Ольжича  та 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

На виставці представлені унікальні матеріали з відділу рукописів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, Бібліотеки імені Олега Ольжича, архіву родини О.Ольжича та фондів музею.

Олег Ольжич 22

• виставка до Дня знань «Які щасливі очі у казок…» Казки народів світу в українських перекладах.

Експонуватимуться матеріали з фондів музею, видавництв та приватних  колекцій художників.

• виставка художніх емалей Тетяни Колечко «Радість творчості». Організована спільно з Дирекцією художніх виставок України. Виставка присвячена ювілею художниці.

• виставка творчих робіт вихованців Київської дитячої школи мистецтв №2 імені Михайла Вериківського – «Український віночок». Мистецькі роботи присвячені українським традиціям і звичаям, козацькій історії, казкам і легендам, мріям і сподіванням юних художників. Виставка організована до Дня Незалежності України.