Серпень 31, 2017

Анонс музейних заходів з 4 по 9 вересня 2017 року

Заходи:

5 вересня о 18.00 – ювілейний творчий вечір  Кирила Булкіна,  літератора, актора, публіциста, лауреата премії ім.В.Стуса.

У програмі – презентація диску пісень «Замовляння долі» на вірші Р.Кіплінга; авторські вірші та пісні; уривки з вистав театру В.Завальнюка «Перетворення». Учасники вечора: письменник Володимир Чернишенко, Атанайя (вокал),  Григорій Лук’яненко (гітара) та актори театру В.Завальнюка.

6 вересня  о 15.00 – круглий стіл вчителів зарубіжної літератури та методистів гуманітарного напрямку районного науково-методичнго центру Управління освіти Голосіївської районної в м.Києві державної адміністрації. Тема – «Виховання духовної особистості учня через ознайомлення із світовою культурною спадщиною – один із напрямків формування в учнів літературної компетентності».

7 вересня о 16.30 –  презентація   книги спогадів депортованих та їх нащадків «У жорнах Історії».  У програмі – слова пам’яті від жертв депортації та їх родин, виступи народних депутатів України, істориків, журналістів та дослідників українського «Закерзоння». Організовується до Дня пам’яті жертв  депортації етнічних українців комуністичними тоталітарними режимами Радянського Союзу та  Республіки Польща у середині ХХ століття. Відбудеться за участю обласних товариств «Холмщина», «Лемківщина», «Любачівщина», «Бойківщина», «Надсяння» і «Забужжя».

8 вересня о 16.00 – відкриття виставки народного мистецтва села Щітки Вінницького району Вінницької області. Виставка відбувається у рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села» спільно з Вінницьким обласним центром народної творчості.

У програмі – виступи письменників, художників, мистецтвознавців та народних умільців села.  Незабутню атмосферу свята створять учасники народного аматорського фольклорного гурту «Подільські музики».

• виставка «Поет суворого життя» до 110-ї річниці від дня народження поета, вченого-археолога та політичного діяча Олега Ольжича (Кандиби).
    620
  • виставка «Письменники-державотворці» до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.
    письменники-державотворці

Експонуються матеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України та бібліотеки імені Олега Ольжича, з колекції та бібліотеки музею.

На виставці представлені унікальні матеріали з відділу рукописів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, Бібліотеки імені Олега Ольжича, архіву родини О.Ольжича та фондів музею.

• виставка до Дня знань «Які щасливі очі у казок…». Казки України та народів світу.

Експонуються матеріали з фондів музею, провідних видавництв та приватних колекцій художників.

620

• виставка народного мистецтва села Щітки Писарівської територіальної громади Вінницького району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села», яка вже триває понад 15 років. Щороку організовується спільно з Вінницьким обласним центром народної творчості.

Виставка знайомить з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. Традиції рогозоплетіння, ткацтва  та інших видів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва прославили  місцевих жителів та передаються із покоління в покоління.

•  виставка творчих робіт вихованців Київської дитячої школи мистецтв №2 імені Михайла Вериківського – «Український віночок». Виставка організована  до Дня Незалежності України.   Виставка організована  до Дня Незалежності України. Мистецькі роботи присвячені українським традиціям і звичаям, козацькій історії, казкам і легендам, мріям і сподіванням юних художників.