Вересень 8, 2017

Анонс музейних заходів з 11 по 17 вересня 2017 року

Заходи:

З вересня в Національному музеї літератури України розпочне діяти «Ліга українських поетів».

14 вересня о 17:00 – відбудеться перше урочисте зібрання. Сучасну українську поезію читатимуть відомі актори. Куратор – Злата-Зоряна Паламарчук.

Виставки:

• виставка «Поет суворого життя» до 110-ї річниці від дня народження поета, вченого-археолога та політичного діяча Олега Ольжича (Кандиби).

На виставці представлені унікальні матеріали з відділу рукописів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, Бібліотеки імені Олега Ольжича, архіву родини О.Ольжича та фондів музею.

• виставка «Письменники-державотворці» до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

Експонуються матеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України та бібліотеки імені Олега Ольжича, з колекції та бібліотеки музею.

• виставка до Дня знань «Які щасливі очі у казок…». Казки України та народів світу.

Експонуються матеріали з фондів музею, провідних видавництв та приватних колекцій художників.

• виставка книжкових ілюстрацій Юлії Поліщук (м.Миколаїв).

Експонуються близько трьох десятків книжкової графіки, книжкові видання та дитяча періодика.

Виставка розгорнута на постійно діючому «Дитячому майданчику».

• виставка народного мистецтва села Щітки Писарівської територіальної громади Вінницького району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села», яка вже триває понад 15 років. Щороку організовується спільно з Вінницьким обласним центром народної творчості.

Виставка знайомить з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. Традиції рогозоплетіння, ткацтва  та інших видів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва прославили  місцевих жителів та передаються із покоління в покоління.

• виставка творчих робіт вихованців Київської дитячої школи мистецтв №2 імені Михайла Вериківського – «Український віночок».      Виставка організована  до Дня Незалежності України.   Виставка організована  до Дня Незалежності України.
    Мистецькі роботи присвячені українським традиціям і звичаям, козацькій історії, казкам і легендам, мріям і сподіванням юних художників.