Жовтень 5, 2017

Анонс музейних заходів з 9 по 14 жовтня 2017 року

Заходи:

10 жовтня о 13.30 відбудеться літературна акція «Читаємо Леоніда Мосендза» до 120-річчя від дня народження українського поета Празької школи.

Захід організовується у рамках музейної програми  «Ми є. Були і будем ми. Й Вітчизна наша з нами»  (Українська література в еміграції).

У програмі – виступ Юрія Коваліва «Леонід Мосендз у контексті Празької школи українських поетів». Уривок з поеми Л.Мосендза «Волинський рік» глядачі почують у виконанні актриси Галини Стефанової, поетичні та прозові твори прозвучать у виконанні студентів київських вишів.

11 жовтня о 15.00 – напередодні Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці – відбудеться традиційний літературно-мистецький захід «І оживе добра слава, слава України!».

покрова620

Літературно-мистецьке  свято організовується у рамках постійно діючої музейної програми  «Духовні свята українського народу» спільно із Національним авіаційним університетом.

У програмі – виступи історика Галини Болотової «Збройні сили України: від козацьких витоків до сьогодення»; викладача  кафедри українознавства НАУ Тетяни Чухліб – «Поезія доби Української революції»; заступника  директора з науково-методичної роботи музею Тамари Сидоренко – «Письменники-державотворці в експозиції музею».

У виконанні студентів НАУ прозвучать вірші, пісні на патріотичну тематику та бойовий гопак.

До музею запрошені українські воїни, волонтери, журналісти.

13 жовтня о 17.00 –  відкриття виставки, присвяченої українським воїнам-учасникам АТО на сході України.

Експонуватимуться портрети українських воїнів роботи художника  Сергія Пущенка (м.Харків). Виставка організовується до Дня захисника Вітчизни у рамках постійно діючої музейної програми «На цій землі нас не здолать!» і «Ми завжди поруч з Вами…», присвяченої  захисникам України.

У заході братимуть участь письменники, художники, українські воїни, учасники подій Революції Гідності, волонтери.

Пущенко_А3620

Експонуються виставки:

• виставка «Письменники-державотворці» до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

Експонуються матеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України та бібліотеки імені Олега Ольжича, з колекції та бібліотеки музею.

• виставка однієї картини «Віктор Зарецький. «А ми тую червону калину та й піднімемо…» (Портрет Алли Горської).

Експонуються матеріали з музейної колекції.

Афіша Горська620

• виставка, присвячена українським воїнам-учасникам АТО на Сході України.

• виставка німецьких художників України, присвяченої 500-літтю Реформації та Дням німців Причорномор’я.

Організована за участю Асоціації німців України.

• виставки дитячих робіт – переможців всеукраїнських творчих конкурсів – «Дитячий погляд на дитячу книгу» (книга-саморобка).

• виставка творчих робіт вихованців Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка. До 80-річчя заснування школи.