Жовтень 12, 2017

Анонс музейних заходів з 16 по 21 жовтня 2017 року

Заходи:

16 жовтня о 17.00 відбудеться вечір пам’яті – до 110-річчя від дня народження правозахисника Петра Григоренка (1907-1987).

Захід організовується  спільно з Харківською правозахисною групою та Всеукраїнським товариством політичних в’язнів і репресованих.

У програмі – виступи публіциста, політв’язня, громадського діяча Василя Овсієнка; голови Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, очільника  Харківської правозахисної групи Євгена Захарова;  правозахисниці Зоряни Сокульської та сина Петра Григоренка – Андрія Григоренка.

17 жовтня об 11.00  відбудеться захід «Музейні зустрічі: письменниця Зірка Мензатюк і бібліотекарі Києва». У заході братимуть участь бібліотекарі Оболонського та Подільського районів м.Києва.

17 жовтня о 12.30-13.00 відбудеться дистанційний урок української літератури в музеї «Про таємницю козацької шаблі» (скайп-зв’язок з  Тужилівським навчально-виховним комплексом Івано-Франківської області).

18 жовтня о 15.00 відбудеться урочисте відкриття виставки до 90-річчя письменника, перекладача і літературного критика  Богдана Бойчука.

Серед запрошених гостей –  поет Василь Герасим’юк,  літературознавець Юрій Ковалів, поетеса Раїса Лиша, письменниця Софія Майданська.

богдан_бойчук620

19 жовтня о 16.00 до 150-річчя від заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка відбудеться презентація Мандрівного дискусійного клубу «Київське коло» – «Просвіта-150. Творення України».

У програмі першого засідання клубу – виступи голови київської «Просвіти» заслуженого артиста України  Кирила Стеценка, краєзнавця, журналіста і громадського діяча Євгена Букета та історика Ігоря Гирича.

До участі у полілозі «Чи потрібна «Просвіта» у ХХІ ст.»  запрошено письменників Дмитра Павличка, Павла Мовчана, літературознавця Миколу Жулинського,  журналістку Ларису Івшину та інших наших сучасників.

Прозвучать літературні твори Івана Франка, Бориса Грінченка, Лесі Українки та Олександра Колесси у виконанні Галини Стефанової. Музичні твори Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Анатоля Вахнянина відвідувачі почують у виконанні музикантів Наталії Строчан, Ірини Даць, Тараса Компаніченка та Кирила Стеценка.

У програмі для молоді – виступ дитячого фольклорного театру «ДАЙ БОЖЕ» та київські квести «Просвіта-150».

19 жовтня відбудеться майстер-клас із виготовення книжки-саморобки за участю Світлани Копйової (спільно з Національною бібліотекою України для дітей).  До участі запрошено учнів ЗОШ №237 м.Києва.

Виставки:

• виставка до 90-річчя письменника, перекладача і літературного критика Богдана Бойчука.

Представлено матеріали з колекції та бібліотеки музею.

• виставка однієї картини «Віктор Зарецький. «А ми тую червону калину та й піднімемо…» (Портрет Алли Горської).

Експонуються матеріали з музейної колекції.

• виставка, присвячена українським воїнам-учасникам АТО на Сході України.

Представлено портрети українських воїнів роботи художника  Сергія Пущенка (м.Харків).

• виставки дитячих робіт – переможців всеукраїнських творчих конкурсів – «Дитячий погляд на дитячу книгу» (Книга-саморобка).  Організована спільно з Національною бібліотекою України для дітей.

• виставка творчих робіт вихованців Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка – «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

• з 18 жовтня – виставка мистецьких творів Natali Goldman (Наталі Кислинської) – «Успіх».