Жовтень 27, 2017

Анонс музейних заходів з 30 жовтня по 4 листопада 2017 року

Заходи:

1 листопада о 15.00 відбудеться мистецька акція  «Музична осінь» в рамках постійнодіючої музейної програми «Слово і образ» (Література. Музика. Мистецтво).

Захід відбудеться за участю студентів та викладачів Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, у виконанні яких звучатимуть твори української та світової музичної спадщини.

4 листопада о 14.00 відбудеться засідання Клубу вихідного дня за темою «Українська пісня в барвах осені».

У програмі – виступ народного фольклорного гурту «Рідна пісня» (художній керівник Василь Триліс). У виконанні жіночого вокального   тріо Валентини Орел, Катерина Левенко та Оксани Гордієць лунатиме чарівна магія української пісні.

4 листопада о 16.00 відбудеться відкриття виставки «Альманах «Літературний ярмарок»: територія свободи».

Виставка, присвячена яскравому явищу українського відродження 1920-1930-х років, організовується спільно з Інститутом літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України та Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури (Майстерня графічного дизайну професора Віталія Шості).

У заході візьмуть участь письменники, літературознавці, мистецтвознавці та творча молодь. Студенти Київського нанціонального театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого покажуть міні-виставу «Галло! На хвилі!» за текстами «Літературного ярмарку».

Виставки:

• по 30 жовтня – виставка до 90-річчя письменника, перекладача і літературного критика Богдана Бойчука. Представлено матеріали з колекції та бібліотеки музею;

• по 30 жовтня – виставка однієї картини «Віктор Зарецький. «А ми тую червону калину та й піднімемо…» (Портрет Алли Горської). Експонуються матеріали з музейної колекції;
  • по 2 листопада – виставка, присвячена українським воїнам-учасникам АТО на Сході України. Представлено портрети українських воїнів роботи художника  СергіяПущенка (м.Харків);
  • по 2 листопада – виставка дитячих робіт – переможців всеукраїнських творчих конкурсів – «Дитячий погляд на дитячу книгу» (Книга-саморобка).  Організована спільно з Національною бібліотекою України для дітей;
  • по 15 листопада – виставка творчих робіт вихованців Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка – «Не вмирає душа наша, не вмирає воля»;
  • по 15 листопада мистецьких творів NataliGoldman (Наталі Кислинської) – «Успіх».

З 4 листопада експонуватиметься нова виставка «Альманах «Літературний ярмарок»: територія свободи». Залучено унікальні документи з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, плакати Майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, матеріали з приватних колекцій та фондів музею.

Альманах «Літературний ярмарок» видавався у Харкові в 1928-1930 роках і приваблював читачів актуальним змістом, неповторними образами, цікавими формами спілкування та модерним оформленням.

На сторінках часопису друкувались лише високомистецькі твори українських письменників та зарубіжних митців. Серед них Микола Куліш, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра, Василь Мисик, Олекса Влизько, Марк Йогансен, Остап Вишня та інші.

Альманах «Літературний ярмарок» став виявом вільної творчості в найскладніших умовах та яскравим символом незалежності.