Листопад 3, 2017

Анонс музейних заходів з 6 по 11 листопада 2017 року

До Дня української писемності та мови

у рамках програми «Доля мови-доля народу»

• 6 листопада о 15.00 відбудеться зустріч студентів Національного авіаційного університету із мовознавцем, кандидат філологічних наук, доцентом Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Мирославою Приходою.
  • 7 листопада о 17.00 презентація книги «Мова радянського тоталітаризму» за участі авторки – відомого мовознавця, доктора філологічних наук, професора Лариси Масенко. Спільно з видавництвом «Кліо».
  • 9 листопада о 13:00 відкриті літературні читання «Слово – то серце народу» за участі письменників, молоді та школярів. Організовано спільно з Національною спілкою письменників України.

11 листопада о 15:00 вечір пам’яті Павла Глазового до 95-річчя від дня народження. Спільно з Міжнародним фондом ім. П. Глазового. Концертна програма за участі знаних артистів Анатолія Паламаренка та Галини Яблонської, барда Олександра Сушка та учнів КДШМ №8.

з 4 по 30 листопада експонуватиметься нова виставка «Альманах «Літературний ярмарок»: територія свободи». Залучено унікальні документи з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, плакати

Майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, матеріали з приватних колекцій та фондів музею.

Альманах «Літературний ярмарок» видавався у Харкові в 1928-1930 роках і приваблював читачів актуальним змістом, неповторними образами, цікавими формами спілкування та модерним оформленням.

На сторінках часопису друкувались лише високомистецькі твори українських письменників та зарубіжних митців. Серед них Микола Куліш, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра, Василь Мисик, Олекса Влизько, Марк Йогансен, Остап Вишня та інші.

Альманах «Літературний ярмарок» став виявом вільної творчості в найскладніших умовах та яскравим символом незалежності;

з 4 по 20 листопада – виставка до 80-річчя від дня народження письменника, літературного критика і перекладача Володимира Базилевського;

з 4 по 30 листопада – виставка портретів видатних вітчизняних письменників роботи художника Володимира Слєпченка«Літературна еліта України». Виставка є частиною мистецького проекту «Обрані часом».

До серії «ЛІТЕРАТУРНА ЕЛІТА УКРАЇНИ» входять графічні і живописні   портрети  корифеїв української літератури : Ліна Костенко, Іван Драч, Павло Мовчан, Дмитро Павличко та інші.  А також видатні  літературні   особистості  минулих часів нашої країни, які творили історію на теренах України:  Нестор Літописець, Леся Українка, Олена Теліга, Іван Франко, Василь Стус  і  інші. Виставка В. Слєпченка присвячена 70-річному ювілею художника та 50-ліття творчої діяльності;

по 15 листопада – виставка творчих робіт вихованців Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка – «Не вмирає душа наша, не вмирає воля»;

по 15 листопада мистецьких творів Natali Goldman  (Наталі Кислинської) – «Успіх».