Листопад 19, 2017

Анонс музейних заходів з 20 по 25 листопада 2017 року

21 листопада о 14.30 – до Дня пам’яті жертв голодоморів – відбудеться літературно-мистецька акція  «Запали свічку пам’яті».

До участі запрошено історика, наукового співробітника  Українського інституту національної пам’яті Ярослава Файзуліна,  письменницю, члена Асоціації дослідників голодоморів в Україні  Наталю Суходольську та художника, лауреата Національної преміїУкраїни імені  Тараса Шевченка Валерія Франчука.

У виконанні заслуженого артиста України Тараса Силенка прозвучать історико-героїчні пісні та думи.

21 листопада о 16.00 відбудеться відкриття виставки до 90-річчя від дня народження письменника Олеся Бердника. На виставці експонуватимуться раритетні документи та артефакти із сімейного архіву.

Серед учасників заходу – письменники, літературознавці, друзі, родичі та шанувальники творчості Олеся Бердника.

Олесь Бердник – культова постать  української фантастичної літератури. Автор 50-ти романів, повістей, есеїв, поетичних збірок, що перекладені багатьома мовами світу.

22 листопада о 10.30 – в рамках музейного проекту до Дня року Японії в Україні – відбудеться зустріч з перекладачем Іваном Бондаренком.

Лінгвіст, доктор філологічних наук, автор понад 100 опублікованих праць, серед яких  статті, навчальні посібники, підручники та монографії  деякий час жив та працював у Японії.

Автор багатьох перекладів, написаних у жанрі хайку відомими японськими поетами ХУІІ-ХХ ст.

Учасниками зустрічі стануть шанувальники українського поетичного слова та читачі, які цікавляться  японською мовою, культурою та історією..

23 листопада о 17.00  відбудеться презентація двотомного документально-публіцистичного дослідження Миколи Тимошика «Село. Зійти з безпамятства» і «Село. Трудний шлях відмосковлення». Книга стала результатом унікального масштабного дослідження історії села Данина на Чернігівщині від козацьких часів до 70-х років ХХ століття. Модератор – Михайло Слабошпицький.

У заході братимуть участь письменники, співробітники видавництва «Ярославів Вал», колеги  та читачі.

25 листопада о 12.00 – у рамках музейної програми «Родинна субота в музеї» – відбудеться зустріч з дитячим письменником Олександром Дерманським.

У програмі – спілкування з автором, знайомство з новими книгами та родинні батли.

25 листопада о 15.00 відбудеться презентація виставки «Німці в Україні: історія і культура», яка організовується спільно з Радою німців України.

Серед запрошених письменники, художники, громадські діячі та члени товариства.

по 30 листопада – виставка «Альманах «Літературний ярмарок»: територія свободи». Залучено унікальні документи з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, плакати Майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, матеріали з приватних колекцій та фондів музею.

Альманах «Літературний ярмарок» видавався у Харкові в 1928-1930 роках і приваблював читачів актуальним змістом, неповторними образами, цікавими формами спілкування та модерним оформленням.

На сторінках часопису друкувались лише високомистецькі твори українських письменників та зарубіжних митців. Серед них Микола Куліш, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра, Василь Мисик, Олекса Влизько, Марк Йогансен, Остап Вишня та інші.

Альманах «Літературний ярмарок» став виявом вільної творчості в найскладніших умовах та яскравим символом незалежності.

–по 25 листопада – виставка «І зав’язь дум, і вільний лет пера…»присвячена поету, прозаїку, перекладачу, критику лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка («Вертеп», 1992), лауреату літературних премій ім. П.Тичини, ім. П.Куліша  Володимиру Базилевському.

–по 30 листопада – виставка портретів видатних вітчизняних письменників роботи художника Володимира Слєпченка – «Літературна еліта України».  Виставка є частиною мистецького проекту «Обрані часом».

До серії «Літературна еліта України» входять графічні і живописні   портрети  корифеїв української літератури : Ліна Костенко, Іван Драч, Павло Мовчан, Дмитро Павличко та інші.  А також видатні  літературні   особистості  минулих часів нашої країни, які творили історію на теренах України:  Нестор Літописець, Леся Українка, Олена Теліга, Іван Франко, Василь Стус  і  інші. Виставка В. Слєпченка присвячена 70-річному ювілею художника та 50-ліття творчої діяльності.