Листопад 23, 2017

Анонс заходів 27 листопада-2 грудня

29 листопада о 14.00 відбудеться літературно-мистецький вечір «Сад Божественних пісень» до 295-річчя Григорія Сковороди та 250-річчя Артема Веделя. У програмі – виступ письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерія  Шевчука, пісні «Саду Божественних пісень» Г.Сковороди  у виконанні бандуристки Надії Боянівської та духовні багатоголосні розспіви, канти та псалми  у виконанні хору семінаристів Київської православної  богословської  академії під керівництвом отця Юрія Мигаля.

29 листопада о 15.00 – у рамках музейної програми «Музей в освітній системі координат»відбудеться науково-практичний семінар «Цінності як базова та консолідуюча складова основних орієнтирів виховання особистості». Захід організовується спільно з Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Семінар стане навчальною платформою для методистів науково-методичних центрів, заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів,  голів методичних об’єднань класних керівників та педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти, заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів позашкільної освіти.

У програмі – виступи викладачів ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка та музейних співробітників.

30 листопада о 16.00 відбудеться урочисте вручення літературної премії імені Бориса Нечерди, заснованої Лігою українських меценатів. Учасниками заходу будуть письменники, члени журі, лауреати цієї премії минулих років, шанувальники української літератури. Модератор – письменник Михайло Слабошпицький.

1 грудня  о 16.00 відбудеться вечір пам’яті Петра Осадчука.

Учасниками заходу будуть письменники Михайло Сидоржевський, Анатолій Качан, Любов Голота та інші. Під час вечора буде презентовано книгу «Спогади. Інтерв’ю. Недруковані вірші».  Присутні матимуть змогу оглянути одноденну виставку, присвячену життю і творчості Петра Осадчука та ознайомитись з матеріалами з музейної колекції та родинного архіву.

В організації вечора та виставки братиме участь вдова письменника Алла Осадчук.

2 грудня о 14.00 відбудеться засідання Клубу вихідного дня  «Передріздвяні зустрічі». Прозвучить концертна програма у виконанні самодіяльного народного ансамблю пісні «Любисток» (село Плесецьке, Київська область). Художній керівник – Іван Остапченко.

2 грудня о 15.00 відбудеться екскурсія «Свята Україна Олеся Бердника»   (Філософський світогляд письменника в контексті творчості та життя) по виставці до 90-річчя від дня народження Олеся Бердника за участю вдови письменника Алли Осадчук.

–з 21 листопада – виставка до 90-річчя від дня народження  письменника Олеся Бердника «Олесь Бердник. Поза часом і простором». Демонструються прижиттєві видання книг, документи, фото та артефакти з родинного архіву, авторські мистецькі твори.

–з 24 листопада  – виставка «Казки Лесі Українки в дитячих ілюстраціях» (творчі роботи вихованців Державної художньої середньої школи  ім. Т.Г.Шевченка).

–з 1 грудня – виставка до 80-річчя від дня народження письменника та перекладача Андрія Содомори.

по 30 листопада – виставка «Альманах «Літературний ярмарок»: територія свободи». Залучено унікальні документи з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, плакати Майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, матеріали з приватних колекцій та фондів музею.

Альманах «Літературний ярмарок» видавався у Харкові в 1928-1930 роках і приваблював читачів актуальним змістом, неповторними образами, цікавими формами спілкування та модерним оформленням.

На сторінках часопису друкувались лише високомистецькі твори українських письменників та зарубіжних митців. Серед них Микола Куліш, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра, Василь Мисик, Олекса Влизько, Марк Йогансен, Остап Вишня та інші.

–по 13 грудня – виставка портретів видатних вітчизняних письменників роботи художника Володимира Слєпченка – «Літературна еліта України».  Виставка є частиною мистецького проекту «Обрані часом».          До серії «Літературна еліта України» входять графічні і живописні   портрети  корифеїв української літератури. Виставка присвячена 70-річному ювілею художника та 50-ліття творчої діяльності.