Грудень 1, 2017

Анонс музейних заходів з 4 по 9 грудня 2017 року

6 грудня о 16.00 відбудеться відкриття виставки сучасного українського образотворчого мистецтва, організованої до Дня Святої Катерини.

До виступів запрошено учасників виставки – художниць Катерину Корнійчук, Катерину Косьяненко і Катерину Свіргуненко, поетесу Катерину Мамаєву, мистецтвознавців та співробітників Дирекції художніх виставок України.

6 грудня о 13.00 відбудеться майстер-клас Світлани Копйової  із виготовлення книжки-саморобки.  До участі запрошено учнів молодших класів ЗОШ №44 м.Києва.  Захід організовується спільно з Національною бібліотекою України для дітей.

8 грудня о 15.00 відбудеться презентація книги Наталки Фіцич «Культ предків. Нетуристичні звичаї України» (видавництво «Фоліо», 2017).

Книга розповідає про старовинні звичаї України, що дійшли до наших днів. Вона охоплює увесь обрядовий цикл звичаїв та майже всі етнографічні регіони України.  Сучасний дизайн та вперше використані в Україні

QR-коди, які ведуть до різноманітного відео: пісні, звичаї, майстер-класи, роблять книгу ще більш цікавою.

Книга написана за наслідками зйомок документального циклу «Культ предків», прем’єра  якого відбулася у День незалежності України цього року. Зйомки документального циклу проходили у співпраці із відомими         етнографами.

Автор книги – телевізійний журналіст та телеведуча із 20-річним досвідом Наталка Фіцич, яка була автором телевізійних проектів на 5му каналі та Першому національному каналі.

9 грудня  о 15.00 відбудеться творчий вечір Валентини Бердник-Сокоринської, художниці та дружини письменника Олеся Бердника. Захід відбудеться у рамках відзначення 90-річчя від дня народження Олеся Бердника.

Експонуватимуться виставки:

• з 1 грудня – виставка до 80-річчя від дня народження письменника та перекладача Андрія Содомори.  Експонуються матеріали з музейного зібрання.

• виставка до 90-річчя від дня народження  письменника Олеся Бердника  «Олесь Бердник. Поза часом і простором». Демонструються прижиттєві видання книг, документи, фото, артефакти  та авторські мистецькі твори з родинного архіву.
  • виставка портретів видатних вітчизняних письменників роботи художника Володимира Слєпченка – «Літературна еліта України».  Виставка є частиною мистецького проекту «Обрані часом».   До серії «Літературна еліта України» входять графічні і живописні   портрети  корифеїв української літератури.
  • з 6 грудня – виставка сучасного українського образотворчого мистецтва до Дня Святої Катерини – «Коло Катерини». Представлено мистецькі роботи Катерини Корнійчук,  Катерини Косьяненко і Катерини Свіргуненко та поетичний доробок Катерини Мамаєвої. Організовується спільно з Дирекцією художніх виставок України.

• виставка «Казки Лесі Українки в дитячих ілюстраціях» (творчі роботи вихованців Державної художньої середньої школи  ім. Т.Г.Шевченка).