Грудень 7, 2017

Анонс музейних заходів з 11 по 16 грудня 2017 року

13 грудня о 14.00  відбудеться зустріч з письменницею і журналісткою   Юлією Бережко-Камінською, наймолодшим номінантом на Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Її книга «Пошепки і вголос» висунута видавництвом «Український письменник» на здобуття найвишої державної нагороди в галузі літератури за 2017 рік.

Перенесено 13 грудня о 17.00 відбудеться презентація книг Валерія Шевчука «Свято неділі. Невидані повісті» та «Картини на провінційному тлі. Невидані мікроромани» (Київ, видавництво «Кліо»).

До виступів запрошено письменників, літературознавців, видавців та шанувальників творчості Валерія Шевчука, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.

14 грудня о 17.00 відбудеться презентація нової книги поезій Дмитра Павличка «Омела» (Київ, видавництво «Ярославів Вал»).

На зустріч з поетом, перекладачем та літературним критиком завітають колеги по перу, літературознавці, видавці та читачі. Модератор заходу – письменник Михайло Слабошпицький.

15 грудня  о 15.00 відбудеться творчий вечір «Олесь Бердник. Поза часом і простором».

Учасниками вечора будуть письменники, дослідники творчості Олеся Бердника, його родичі,  друзі та   читачі.

16 грудня о 15.00 відбудуться «Вечорниці до Варвари» у рамках нового музейного проекту «Родинна субота».

Як зробити народний одяг своїми руками? Від льолі до плахти: практика, поради, приклади.

У програмі – майстер-клас з орнаментації сорочок за зразками Олени Пчілки та презентація книги «Олена Пчілка – дітям» (Львів, видавництво «Апріорі»).

Захід відбудеться за участю майстринь народної творчості Тетяни Серебряннікової та Тетяни Зез.

Експонуються виставки:

• до 80-річчя від дня народження письменника та перекладача Андрія Содомори «Наодинці зі словом»Представлено матеріали з музейного зібрання.

• до 120-річчя від дня народження поета і перекладача Бориса Тена. Побудована на основі матеріалів з фондів музею.

• по 15 грудня – виставка до 90-річчя від дня народження  письменника Олеся Бердника – «Олесь Бердник. Поза часом і простором». Демонструються прижиттєві видання книг, документи, фото, артефакти  та авторські мистецькі твори з родинного архіву.

• по 13 грудня – виставка портретів видатних вітчизняних письменників роботи художника Володимира Слєпченка – «Літературна еліта України».  Виставка є частиною мистецького проекту «Обрані часом».

• сучасного українського образотворчого мистецтва до Дня Святої Катерини – «Коло Катерини». Представлено мистецькі роботи Катерини Корнійчук,  Катерини Косьяненко і Катерини Свіргуненко та поетичний доробок Катерини Мамаєвої. Організовано спільно з Дирекцією художніх виставок України.

• «Казки Лесі Українки в дитячих ілюстраціях» (творчі роботи вихованців Державної художньої середньої школи  ім. Т.Г.Шевченка).