Грудень 15, 2017

Анонс музейних заходів з 18 по 22 грудня 2017 року

19 грудня о 12.00 – у рамках музейної програми «Духовні свята українського народу» – традиційно відкриється літературна резиденція Святого Миколая.

Акція відбудеться за участю письменників-членів творчого об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України, київських бібліотекарів та шанувальників українського слова.

Цього дня письменників чекають приємні новорічно-різдвяні несподіванки.

19 грудня о 16.00  – у рамках музейної програми «Духовні свята українського народу» – відбудеться відкриття виставки «Українське Різдво», яка організовується спільно з Дирекцією художніх виставок України.

На виставці експонуватимуться твори українського мистецтва.

20 грудня о 15.00  відбудеться фестиваль «Щедрівочка щедрувала» до 140-річчя від дня народження українського композитора, хорового диригента, педагога та громадського діяча Миколи Леонтовича.

Українські колядки і щедрівки прозвучать у виконанні народних колективів, фольклорних ансамблів та хорових колективів мистецьких та загальноосвітніх шкіл Києва.  Серед них – народний колектив «Колос» (м.Срібне Чернігівської області), ансамбль «Калиновий цвіт» вокально-хорової студії Національного хору імені Г.Вірьовки, тріо «Рідна пісня».

До участі у фестивалі долучаться сучасні українські письменники.

21 грудня о 17.00 відбудеться презентація нових книжок авторів видавництва «Український пріоритет» – письменників Володимира Шовкошитного, Станіслава Бондаренка, Єлизавети Мельниченко.

У програмі заходу – виступи поетів і прозаїків, літературознавців  і видавців, спілкування з читачами та цікаві літературні ноу-хау, подарунки найкмітливішим відвідувачам.

22 грудня о 16.00 відбудеться презентація альманаху «Український вісник» (спарені №№ 17 та 18).  Захід організовується за участю Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України.

Вісник виходить друком упродож останніх 17 років на Волині завдяки громадському просвітянському фонду «Джерело».

Ініціатором цього унікального незалежного політико-просвітницького видання був В’ячеслав Чорновіл за підтримки товариств «Просвіта» та

«Меморіал».

Відвідувачі музею матимуть можливість ознайомитись з усіма попередніми випусками альманаху.

Захід відбудеться за участю письменників, істориків, видавців та читачів.

22 грудня – у рамках Всеукраїнської програми «Схід і Захід разом»  – відбудуться концерт «Пливе душа моя».

Прозвучать твори українських композиторів у виконанні учнів та викладачів  Мангушської школи мистецтв Донецької області.

Серед виконавців – діти-переселенці з Луганська та Донецька.

Експонуються виставки:

• виставка до 80-річчя від дня народження письменника та перекладача Андрія Содомори – «Наодинці зі словом».

Експонуються матеріали з музейного зібрання.

• виставка до 120-річчя від дня народження перекладача і музикознавця Бориса Тена – «Український Гомер».

«Український Гомер»… Під такою назвою відкрилася літературно-мистецька виставка, присвячена 120-й річниці від дня народження видатного перекладача, поета, музикознавця, колишнього священика Української автокефальної православної церкви Бориса Тена  (Микола Васильович Хомичевський, 9 грудня 1897, с.Дермань, Волинь – 12 березня 1983, Житомир).

На виставці представлені прижиттєві видання поета-перекладача з фондів музею та приватних книгозбірень.

Експонуються першодруки перекладів із давньогрецької мови епічних полотен Гомера «Одіссеї» та «Іліади», вперше здійснених у повному об’ємі Борисом Теном у 70-х роках ХХ ст., за які був удостоєний премії імені Максима Рильського (1979).

Переклав давньогрецьких трагіків Есхіла, Софокла, Евріпіда, а також «Комедії» Арістофана, «Поетику»  Арістотеля.

Експонуються переклади Ю.Словацького, А.Міцкевича та Ю.Жулавського, за які Борис Тен  був удостоєний звання заслуженого діяча польської культури (1977).

Видатними є переклади драматичних творів Ф. Шіллера («Розбійники», «Вільгельм Телль») та «Річард ІІІ» В.Шекспіра.

Представлено видруковані у видавництві «Книгоспілка» в 20- х рр. минулого століття романси та арії Ф.Шуберта, Ф.Шопена на слова Г.Гейне,  А.Міцкевича, Ф.Шіллера та ін. у перекладах Бориса Тена.

У свій час Микола Зеров доручив Борису Тену перекласти поезії французьких поетів-символістів Ф.В’єле-Гріффін та Т.Дерем, написані верлібром,  для антології, яка так і не побачила світ. Ці переклади ввійшли в невелику збірку «Поезії 1968», представлена також на виставці.

Фотоматеріали, спогади його учнів, друзів, відгуки на творчість Майстра  – все це лише наближує нас до творчого багатства Бориса Тена.

• по 21 грудня – виставка «Благочестиві та працьовиті люди…». Німецькі поселення в Бессарабії (1814-1940 рр.).

Спільно з Радою німців України та видавництвом «Німецький культурний форум Східна Європа».

• виставка сучасного українського образотворчого мистецтва до Дня Святої Катерини – «Коло Катерини». Представлено мистецькі роботи Катерини Корнійчук,  Катерини Косьяненко і Катерини Свіргуненко та поетичний доробок Катерини Мамаєвої.

Організовано спільно з Дирекцією художніх виставок України.

• виставка «Українське Різдво».  Експонуються близько 100 мистецьких творів з фондів Дирекції художніх виставок України (живопис, графіка, твори із кришталя, дерева тощо).

• виставка «Казки Лесі Українки в дитячих ілюстраціях» (творчі роботи вихованців Державної художньої середньої школи  ім. Т.Г.Шевченка).