Січень 18, 2018

Анонс музейних заходів з 22 по 26 січня 2018 року

24 січня о 15:30 відбудеться презентація ювілейного видання  «Іван Чендей у колі сучасників» (до 95річчя від дня народження) за участю письменників, літературознавців, педагогів та членів родини Івана Чендея. Захід організовано спільно з Закарпатською обласною організацією НСПУ.

25 січня відбудеться дистанційний урок літератури в музеї «Зустріч з письменником» для учнів Тужилівського НВК (Івано-Франківщина). Гостем зустрічі буде дитячий письменник Олександр Гаврош. Мова йтиме про всесвітньовідому людину, закарпатського силача на прізвисько Іван Сила – Кротон (за книгою «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу»).

25 січня о 18:00 вудбудеться презентація книги «Тетяна Яблонська, Іван Драч. Книжка, яку знищили» (спільно з видавництвом «Саміт-Книга») за участю Івана Драча. Серед запрошених гостей відомі письменники, літературознавці, культурні діячі. Слово про знану художницю від Андрія Чебикіна та Володимира Чепелика, народних художників України.

26 січня о 14:00 музей літератури та творче об’єднання дитячих письменників НСПУ зберуть провідних дослідників дитячої літератури, дитячих письменників з різних регіонів України, педагогів, студентів для обговорення стану сучаної дитячої літератури. Захід відбудеться у рамках клубу дитячих письменників. Модеруватиме голова творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ Марія Морозенко.

27 січня о 15:00 відбудеться третє засідання Мандрівного дискусійного клубу «Київське коло». Тема зібрання «Григорій Сковорода – посланець Всесвіту». До участі запрошені заслужений артист України, культуролог Тарас Компаніченко, головний редактор журналу «Український світ» Олександр Шокало. Вестиме зустріч голова Київської «Просвіти» Кирило Стеценко. Почесний гість доктор філології, професор Харківського університету ім. Г. Сковороди Леонід Ушкалов.

В концерті братимуть участь Тарас Компаніченко (кобза), Кирило Стеценко (скрипка), гурт «Хорея козацька», дипломант міжнародних конкурсів Наталя Строчан (фортепіано). У їх виконанні звучатимуть пісні на тексти  Г. Сковороди та інструментальна музика його епохи.

Експонуються наступні літературно-мистецькі виставки:

• виставка, присвячена творчості письменниці та художниці Емми Андієвської«Буття прочинилося навстіж…».

Експонуються матеріали з музейного зібрання, серед яких – унікальні рукописи, перша поетична збірка, видана на еміграції, інші видання, меморіальні речі. Представлено малярські твори та вперше експонуються графічні роботи Емми Андієвської.

Цього року її твори «Міста-велети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг», «Щодення: перескопи» подано на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

• виставка до 120-річчя від дня народження перекладача і музикознавця Бориса Тена – «Український Гомер».

На виставці представлені матеріали з фондів музею та приватних книгозбірень.

Експонуються першодруки перекладів із давньогрецької мови епічних полотен Гомера «Одіссеї» та «Іліади», вперше здійснених у повному об’ємі Борисом Теном у 70-х роках ХХ ст., за які автор був удостоєний премії імені Максима Рильського (1979).  Експонуються переклади з Ю.Словацького, А.Міцкевича та Ю.Жулавського, за які Борис Тен  був удостоєний  звання заслуженого діяча польської культури (1977).

Фотоматеріали, спогади його учнів, друзів, відгуки на творчість Майстра та інші експонати – все це лише наближує нас до творчого багатства Бориса Тена.

• виставка до 80-річчя від дня народження перекладача, письменника, лауреата літературної премії імені М.Рильського (1986), премії імені Григорія Кочура (2010), премії «Глодоський скарб» (2017) Андрія Содомори – «Наодинці зі словом».

Експонуються матеріали з музейного зібрання. Серед оригінальних експонатів – світлини, першодруки перекладів з Лукреція, Горація, Овідія, Евріпіда, Есхіла, Софокла, Сенеки. Частина з названих книг розкриті на титулі з дарчим написом А.Содомори Національному музею літератури України.

У рамках музейних  програм «Духовні свята українського народу» та «Слово і образ» (Література. Мистецтво. Музика) експонуються мистецькі виставки:

• «Різдвяна». Представлено близько 100 мистецьких творів з фондів Дирекції художніх виставок України (живопис, графіка, твори із кришталя, кераміки тощо).
  • «Коло Катерини» (сучасне  українське образотворче мистецтво до Дня Святої Катерини. Експонуються мистецькі роботи Катерини Корнійчук,  Катерини Косьяненко, Катерини Свіргуненко та поетичний доробок Катерини Мамаєвої.

Організовано спільно з Дирекцією художніх виставок України.

• «Українське Різдво» (творчі роботи учнів Київської дитячої школи мистецтв №2 імені М.І.Вериківського).   Виставка дитячих робіт пронизана любов’ю юних художників до рідної землі та української спадщини, казок та  легенд, українських традицій та звичаїв. На роботах можна побачити і українських колядників, і засніжений Андріївський узвіз, і Янголів, які сповіщають про народження Ісуса Христа, і різдвяні гуляння молоді, які неперевершено змалював Микола Гоголь у повісті «Ніч перед Різдвом».
  • «Палітра зимових свят»  (творчі роботи учнів Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» м.Києва та книжкові матеріали з музейної колекції).