Лютий 8, 2018

Анонс музейних заходів з 12 по 17 лютого 2018 року

12 лютого об 11.00 відбудеться науково-практичний семінар «Єдність у розбудові культури», який організовується музеєм спільно з Київським міським центром народної творчості та культурологічних досліджень.

Семінар стане навчальною платформою для працівників районних управлінь і відділів культури, директорів та художних керівників будинків і палаців культури, керівників аматорських колективів м.Києва.

У програмі – виступи науковців музею та спеціалістів центрів.  Серед питань, які будуть розглядатись під час семінару – питання співпраці музеїв з центрами народної творчості, втілення інноваційних форм роботи, проведення районних та міських творчих конкурсів.

14 лютого об 11.00 відбудеться творча зустріч з письменницею Марією Морозенко, цьогорічним лауреатом  імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

М.Морозенко – член Національної спілки письменників України та голова Творчого об’єднання дитячих письменників.

У творчому доробку письменниці – поетичні збірки, історичні твори, драми, дитячі казки, серії пізнавальних загадок, літературні перекази казок, прозові твори для підлітків та книги для родинного читання.

До зустрічі з письменницею долучаться  слухачі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім.Б.Грінченка.

14 лютого о 17.00 відбудуться поетичні читання до Дня закоханих – «Закохані в поезію…».

Сучасна українська поезія звучатиме у виконанні молодих авторів та виконавців, серед яких Злата-Зоряна  Паламарчук, Олександр Козинець, Юлія Шевель, Міха Невідомський, Ігор Двигало, Валентина Захабура, Віталій Кобзар.

15 лютого о 17.00 відбудеться творчий вечір Світлани Короненко та презентація її нових видань «Вірші з осені» та «Зі старого манускрипта» (Київ: Ярославів Вал, 2017).

Модератор заходу – письменник Іван Малкович.

15 та 16 лютого відбудуться зустрічі з  письменником Анатолієм Качаном, лауреатом літературної премії імен Лесі Українки та  майстер-класи з виготовлення книжки-саморобки.

17 лютого о 14.00 у рамках музейної програми «На цій землі нас не здолать!»» відбудеться презентація книги Римми Товкайло «Простір прихованого». Нотатки з військового шпиталю» (Київ: Альтернатива, 2017).

Книга розповідає про захисників України – воїнів АТО, поранених бійців  та містить їхні спогади, записані автором у військовому шпиталі с.Циблі Київської області.

У програмі – виступи письменника Сергія Сингаївського, видавця Лілії Максименко, військового Віталія Петровського, художниці Беати Куркуль.

Звучатимуть уривки з книги у виконанні учнів ЗОШ №2 міста Переяслава.

Під час заходу експонуватиметься виставка картин Беати Куркуль.

Продовжується експонування наступних літературно-мистецьких виставок:

• Виставка, присвячена творчості письменниці та художниці Емми Андієвської«Буття прочинилося навстіж…».

Експонуються матеріали з музейного зібрання, серед яких – унікальні рукописи, перша поетична збірка, видана на еміграції, інші видання, меморіальні речі.

Представлено малярські твори та вперше експонуються графічні роботи Емми Андієвської.

2017 року її твори «Міста-велети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг», «Щодення: перескопи» подано на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

• Виставка до 80-річчя від дня народження перекладача і письменника, Андрія Содомори – «Наодинці зі словом».  лауреата літературної премії імені М.Рильського (1986), премії імені Григорія Кочура (2010), премії «Глодоський скарб» (2017).

Експонуються матеріали з музейного зібрання.

Андрій Содомора збагатив українську культуру високохудожніми перекладами з античних – грецької та латинської – літератур, з латиномовних літератур епохи Середньовіччя та Відродження.

Виставка  відтворює дивовижне поєднання оригінальної творчості митця в різних літературних жанрах  з колосальною перекладацькою працею  вишуканого стиліста й інтелектуала.

Своєрідністю творчої праці А.Содомори є продовження пошуків нових відтінків і граней слова у власній різножанровій творчості.

У восьми розділах експозиції йдеться про поезію, малу й велику прозу А.Содомори, його есеїстику, філологічно-есеїстичні роздуми, про жанр філологічної новели-етюда, літературознавчий доробок, внесок у розвиток теорії перекладу.

Завершується виставка розділом «Дослідження творчості Андрія Содомори».

Серед оригінальних експонатів – світлини, першодруки перекладів з Лукреція, Горація, Овідія, Евріпіда, Есхіла, Софокла, Сенеки. Частина з названих книг розкриті на титулі з дарчим написом А.Содомори Національному музею літератури України.

• Виставка «Сторінками книг письменників-лауреатів літературної премії імен Лесі Українки».

На виставці представлено видання про Зірку Мензтюк, Тамару Коломієць, Віктора Терена, Надію Гуменюк та інших, а також ілюстрації читачів до творів Анатолія Качана.

Виставка організована спільно з Національною бібліотекою України для дітей.