Лютий 22, 2018

Анонс музейних заходів з 26 лютого по 3 березня 2018 року

28 лютого о 12.00 відбудеться круглий стіл «Драма Леся Українка «Руфін і Присцілла»: «Олтар серед руїни».

Учасниками обговорення однієї з перших українських антиутопій будуть письменник і літературознавець Володимир Панченко, головний редактор видавництва «Либідь» Світлана Головко, літературознавець і  головний редактор видавництва «Слово і час» Лукаш Скупейко та акторка Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса Галина Стефанова.

До діалогу запрошені слухачі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені  Бориса Грінченка.

28 лютого о 15.00 у рамках спільного проекту «Музей в освітній системі координат» (спільно з  Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені  Бориса Грінченка) відбудеться науково-практичний семінар «Цінності освіти у форматі «Нової української школи».

Семінар стане платформою для обговорення актуальних питань сучасної української школи педагогами м.Києва.

1 березня о 17.00 відбудеться відкриття виставки до японського свята дівчаток «Ікебана».

Серед учасників заходу – її співорганізатори: представники Посольства Японії в Україні та відділення Інституту ікебано в країнах Східної Європи,  директор Українсько-японського центру Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського та інші.

3 березня о 14.00 відбудеться чергове засідання Клубу вихідного дня.

Концертна програма “Весна пробуджує серця…”. Ансамбль “Калиновий цвіт” студії при НЗАУНХ імені Г.Г.Вірьовки. Керівник Катерина Кінах, концертмейстер Андрій Семіляк, директор Мар’яна Видрак.

3 березня о 15.00 до Всесвітнього дня письменника відбудеться презентація літературного конкурсу «Гранослов» за участю переможців, дипломантів і авторів кращих творів, розміщених в альманасі «Гранослов» та  членів журі.

Організатором конкурсу є Національна спілка письменників України  за підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту.

Експонуються:

• з 27 лютого  літературно-мистецька виставка до 80-річчя від дня народження поета Василя Стуса.

Організовується музеєм спільно з Інститутом літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України.
На виставці будуть представлені меморіальні речі, раритетні видання та рідкісні публікації з колекції та бібліотеки музею. Експонуватимуться рукописні матеріали з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України – рукописи письменника, його переклади класиків європейської літератури, прозові та публіцистичні твори, а також листи до друзів Михайлини Коцюбинської, Ірини Калинець, Опана Заливахи.

620

• виставка, присвячена творчості лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, письменниці та художниці Емми Андієвської«Буття прочинилося навстіж…».

Емма Андієвська – авторка 36 книг – належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст.  Як художниця намалювала понад 13 тисяч картин  у стилі сюрреалізму та герметизму.

Емма Андієвська створила власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері. Філософські, духовні та містичні теми є головними у її багатогранній творчості.

На виставці  експонуються матеріали з музейного зібрання, серед яких – унікальні рукописи, перша поетична збірка, видана на еміграції, інші видання, меморіальні речі. Представлено малярські твори та вперше експонуються графічні роботи Емми Андієвської.

Емма Андієвська здобула найпрестижнішу в Україні нагороду в галузі літератури – Шевченківську премію за твори «Міста-велети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг» та «Щодення: перескопи».

emma

• літературно-мистецька виставка «Тішся, дитино, поки ще маленька…». Казки Лесі Українки в дитячих ілюстраціях.

Представлені мистецькі твори вихованців Державної художньої середньої школи імені Тараса Шевченка та книжкові видання для дітей з музейної колекції.

• мистецька виставка «Тараса Шевченко. Погляд через століття» (Петриківський розпис).

Експонуються роботи дитячої зразкової студії декоративного розпису  Дитячого оздоровчо-екологічного центру Оболонського району м.Києва.

• з 1 березня по 3 березня– виставка до японського свята дівчаток – «Ікебана».

Виставка організовується спільно з відділенням Інституту ікебано в країнах Східної Європи та Українсько-японського центру Київського політехнічного Інституту за підтримки Посольства Японії в Україні.