Березень 7, 2018

Традиційні Шевченківські читання

“І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь»”

Тарас Шевченко

9 березня о 12:00 в Національному музеї літератури України розпочнуться безперервні читання творів Тараса  Шевченка різними мовами з нагоди 204 річниці з дня народження Поета.

9 березня для українців всього світу визначний день – в цей день народився Тарас Григорович Шевченко, поет, ім’я якого в усьому світі є символом України. Цього року ми відзначатимемо двісті четверту річницю від дня народження великого Кобзаря.

Без творчості Шевченка неможливо уявити сучасну Україну. Його творчість відіграє важливу роль у формування української національної свідомості та культури. Кожен український письменник, кожен культурний діяч України виховувався та зростав на віршах Кобзаря. Творчість Тараса Шевченка є дорогоцінним спадком для митців сучасності та наступних поколінь.

Поезія Тараса Шевченка є насправді світовим культурним явищем. Його геніальні рядки адресовані всьому людству й знаходять відклик у серцях. Євген Сверстюк зазначав, що Тараса Шевченка неможливо сприйняти лише в межах однієї нації, бо він – «передвісник відродження народу. Ось чому і великорос, і поляк, і німець, і француз, якщо тільки у нього є поетичне чуття і тепле, любляче серце, не залишиться без впливу Шевченкової поезії».

Отже, 9 березня 2018 року о 12 годині у Національному музеї літератури України традиційно відбудуться безперервні читання творів Тараса Шевченка. Вірші Поета звучатимуть різними мовами світу. Відомі письменники, актори, художники, науковці, учні, студенти декламуватимуть їх англійською, німецькою, французькою, болгарською, польською, малайзійською і навіть мовою хінді.  Окрім декламації, звучатимуть також пісні на слова Тараса Шевченка.

До цієї особливої події музей підготував експозицію «Кобзарів», виданих іноземними мовами, зі своєї фондової колекції. До речі, «Заповіт» поета перекладений на понад 150 мов світу. Насичену програму мистецького заходу доповнить також виставка-конкурс художніх робіт, присвячених творчості поета, що їх виконали вихованці київських мистецьких шкіл.

Щиро запрошуємо всіх поціновувачів поезії Кобзаря та нащадків української національної культурної спадщини взяти участь у цьому урочистому заході. Нагадуємо, що шевченківські читання розпочнуться о 12:00 в п’ятницю, 9 березня 2018 року в Національному музеї літератури України за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11.