Березень 16, 2018

Традиційні Шевченківські читання

“І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь»”
Тарас Шевченко

9 березня в Національному музеї літератури України відбулись безперервні читання творів Тараса  Шевченка різними мовами з нагоди 204 річниці з дня народження Поета.

IMG_0663а

9 березня для українців всього світу визначний день – в цей день народився Тарас Григорович Шевченко, поет, ім’я якого в усьому світі є символом України. Цього року ми відзначатимемо двісті четверту річницю від дня народження великого Кобзаря.

Без творчості Шевченка неможливо уявити сучасну Україну. Його творчість відіграє важливу роль у формування української національної свідомості та культури. Кожен український письменник, кожен культурний діяч України виховувався та зростав на віршах Кобзаря. Творчість Тараса Шевченка є дорогоцінним спадком для митців сучасності та наступних поколінь.

Поезія Тараса Шевченка є насправді світовим культурним явищем. Його геніальні рядки адресовані всьому людству й знаходять відклик у серцях. Євген Сверстюк зазначав, що Тараса Шевченка неможливо сприйняти лише в межах однієї нації, бо він – «передвісник відродження народу. Ось чому і великорос, і поляк, і німець, і француз, якщо тільки у нього є поетичне чуття і тепле, любляче серце, не залишиться без впливу Шевченкової поезії».

Отже, 9 березня 2018 року у Національному музеї літератури України традиційно відбулись безперервні читання творів Тараса Шевченка. Вірші Поета звучали різними мовами світу. Відомі письменники, актори, художники, науковці, учні, студенти декламували їх англійською, німецькою, французькою, болгарською, польською, малайзійською і навіть мовою хінді.  Окрім декламації, звучали також пісні на слова Тараса Шевченка.

Дуже приємно, що до вшанування пам’яті славетного Поета долучається молодь. У читаннях прийнчли участь студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, учні шкіл №14 імені С.Грушевського, №163 імені М.Кирпоноса, ліцею №303, Київської дитячої Академії мистецтв, Скандинавської гімназії.

До цієї особливої події музей підготував експозицію «Кобзарів», виданих іноземними мовами, зі своєї фондової колекції. До речі, «Заповіт» поета перекладений на понад 150 мов світу. Насичену програму мистецького заходу доповнила також виставка-конкурс художніх робіт, присвячених творчості поета, що їх виконали вихованці київських мистецьких шкіл.

Учасників читань привітала генеральний директор Національного музею літератури України Галина Сорока

Співак, композитор, бард Ігор Якубовський

Народна артистка України Наталя Сумська

Голова творчого об'єднання дитячих письменників НСПУ Марія Морозенко