Березень 28, 2018

«Веселим малюкам – Ясочкам, Катрусям, Юрасикам та їх численним друзям»

Напередодні Міжнародного дня дитячої книги дитячій увазі музей пропонує нову літературно-мистецьку експозицію.

Афіша Веселим малюкам 23.03.2018_новый размер

Виставка «Веселим малюкам – Ясочкам, Катрусям, Юрасикам та їх численним друзям» приурочена 115-річчю від дня народження відомої української письменниці, зачинательки сучасної української дитячої літератури  Наталі Забіли.

fullsize

Творчість письменниці Валентин Бичко назвав «материнською піснею, цікавою, барвистою, розумною, клопіткою, дбайливою». Тож веселі дітлахи часто були головними героями її творів: ті ж Ясочка і Катруся, Тарасик і Марися, Юрчик та інші. На виставці представлено одну з найкращих дитячих книг письменниці «Ясоччину книжку» (1978 р.), «Катруся вже велика» (1955р., з автографом), «Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика та його діда» (1980р.), а ще збірка творів «Веселим малюкам» (1980р.). Назви представлених книг і лягли в основу назви виставки.

Також на виставці презентуються: першовидання поетичного переспіву Наталі Забіли «Слово про Ігорів похід» 1940 р. та діаспорні видання творів письменниці, такі, як: «Чарівна хустина» (1952р.), «Півник та курочка»  (1946 р.), «Хатинка на ялинці» ( 1943р. ) та ін.

Наталя Забіла – перший лауреат літературної премії імені Лесі Українки. У 1972 році її було відзначено нагородою за фантастичну п’єсу «Перший крок» та драматичну поему «Троянові діти» (у експозиції  перше видання поеми 1971 року).

Кредом творчого життя Наталі Забіли став принцип: для дітей потрібно писати так само добре, як і для дорослих, тільки трохи краще. Так, у 1988 р. редакція відомого популярного дитячого журналу «Малятко» заснувала літературну премію імені Наталі Забіли за найкращий літературний твір та найкраще ілюстрування. Цьогоріч виповнилось 30 років від дня заснування премії.

На виставці представлено роботи лауреатів премії імені Наталі Забіли як письменників, так і художників. Книжкове багатство виставки доповнюють твори перших лауреатів премії: Василя Чухліба, Андрія М’ястківського, Анатолія Григорука, Анатолія Камінчука, Павла Глазового, Вадима Скомаровського, і нинішніх достойників премії: Наталії Поклад, Зірки Мензатюк, Тамари Коломієць, Оксани Кротюк, Володимира Слєпцова, Володимира Верховеня та ін.

Мистецький ряд виставки творять роботи художників: Катерини Штанко, Наталії Кохаль, Володимира Штанка, Наталії Анікіної, Ганни Мокієнко, Наталії Алексенко, Олесі Варкач, Вікторії Дунаєвої, Ольги Сови, Катерини Шалварової.

Представлені експонати – з фондових колекцій Національного музею літератури України та журналу «Малятко», а також приватних колекцій художників. Для афіші використано роботу Наталії Анікіної (з журналу «Малятко»).

«Від малої дитячої книжки інколи в свідомості дитини залягає слід на все життя…» – з таким переконанням творила Наталя Забіла. Не забуваймо про це і ми!

Виставка триватиме до 16 квітня 2018 року.