Березень 29, 2018

Анонс музейних заходів з 29 березня по 03 квітня 2018 року

 

Заходи

     29 березня о 15.00 відбудеться чергове засідання Клубу дитячих письменників, на якому буде презентовано збірник поезій і прози для дітей шкільного віку «Україна починається з тебе». В ньому зібрано найкращі патріотичні твори сучасних письменників. До участі запрошено авторів та юних ілюстраторів (ними стали читачі столичних бібліотек, переможці Всеукраїнських конкурсів патріотичного малюнка та вихованці мистецьких шкіл). Модератор заходу – голова творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ Марія Морозенко

 IMG_3882_новый размер

     29 березня о 17.00 презентуватиметься гостросюжетний роман Катерини Мотрич «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор». Це книжка про Україну сьогоднішню, колишню і древню. Про Україну, яка попри її свіжі й задавнені рани не здатна подолати свій недуг, свою Голгофу. Україну, яка опинилась в епіцентрі битви двох цивілізацій – європейської і азійсько-ординської (московської). Це битва двох світів – світу світла і світу темряви за долю Європи і всього людства. Чи переможе в ній світло? Чи вистоїть Україна? Відповідь шукайте в романі Катерини Мотрич, адже його дія триває від княжої доби і сягає аж 2077 року. До участі запрошені: Павло Мовчан, Любов Голота, Емма Бабчук, Сергій Цушко, Ганна Чміль, Микола Берник, Павло Щириця.

 Мотрич_РЕКЛАМА-А-3 (2)_новый размер

 

     31 березня о 12.00 буде проведено традиційне свято гумору «Язик до Києва доведе…». Поряд з відомими письменниками-гумористами виступатимуть і юні декламатори, театральні гуртки київських шкіл та дитячих бібліотек. У святі братимуть участі: Анатолій Качан, Марійка Морозенко, Гриць Гайовий, Зірка Мензатюк, Василь Довжик, Валентина Козак, Михайло Прудник, Павло Браницький та багато інших. Організатори свята: Національний музей літератури України, Національна спілка письменників України та Всеукраїнське товариство імені Т.Г.Шевченка «Просвіта».

 Афіша День Сміху 31.03.2018_новый размер

     

     31 березня о 14.30 з нагоди 15-річчя творчої діяльності пройде творчий вечір  Світлани Клочкової-Коваленко. Співачка протягом багатьох років займається просвітницькою діяльністю, знайомить молодь з творчістю українських класичних та сучасних композиторів та поетів.

 

     2 квітня о 16.00 відбудеться нагородження премією імені М.В.Гоголя. Щороку  до дня народження Миколи Васильовича Гоголя присуджується лише одна Премія. ЇЇ вручають за найкращі літературно-мистецькі твори, що успадковують традиції творчості М.В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири та утверджують національну самоідентифікацію.

 

     3 квітня о 15:00 в Національному музеї літератури України пройде літературно-мистецький вечір «Бережіть собори душ…», присвячений 100-річчю від дня народження Олеся Гончара.      Серед запрошених: поети, прозаїки, літературознавці, художники, які знали Олеся Гончара, чиї творчі долі перетинались і взаємозбагачувались. Спогади видатних діячів культури – Дмитра Павличка, Любові Голоти, Яреми Гояна, Миколи Жулинського, Михайла Наєнка, Петра Кононенка та інших окреслять самобутність митця, його мужню громадянську позицію  на посаді голови Спілки письменників України в складні 1959-1971 роки,  внесок в національне відродження України.      На вечорі звучатимуть пісні Ігоря Якубовського на вірші Олеся Гончара, фольклор Полтавщини у виконанні Надії Боянівської. Також демонструватимуться відеозаписи  художнього читання уривків з романів «Тронка», «Твоя зоря», «Собор» у виконання Ніли Крюкової.

 

Виставки

       Експонуються:

  • до 115-річчя від дня народження відомої української письменниці, зачинательки сучасної української дитячої літератури Наталі Забіли, та 30-річчя заснування премії імені Н.Забіли відкрито літературно-мистецьку виставку «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їх численним друзям». Представлені роботи художників і письменників – лауреатів премії Наталі Забіли. Експонується твори відомих українських художників Катерини Штанька, Володимира Штанько, Катерини Шалварової, Ольги Сови, Олесі Варкач, Ганни Мокієнко, Наталі Алексенко, Наталії Анікіної, Наталі Кохаль. Книжки дитячих письменників  Анатолія Григорука, Тамари Коломієць, Анатолія Камінчука, Оксани Кротюк, Зірки Мензатюк, Наталки Поклад, Вадима Скомаровського і багатьох інших.

Афіша Веселим малюкам 23.03.2018_новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка до 80-річчя від дня народження поета Василя Стуса. На виставці представлені меморіальні речі, раритетні видання та рідкісні публікації з колекції та бібліотеки музею. Експонуються рукописні матеріали з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України – рукописи письменника, його переклади класиків європейської літератури, прозові та публіцистичні твори, а також листи до друзів – Михайлини Коцюбинської, Ірини Калинець, Опанаса Заливахи;

Стус S

  • експозиція творів Тараса Шевченка, виданих іноземними мовами, із фондової колекції музею. На виставці представлено понад 50 вітчизняних та зарубіжних видань творів поета та літературознавчі дослідження, присвячені творчості Т.Г. Шевченка. Вірші геніального українського поета, перекладені на понад 150 мов, стали невід’ємною частиною національної культури багатьох народів світу. Відвідувачі можуть побачити унікальні видання «Кобзаря», «Катерини», «Заповіту», а також книги Поета, подаровані музею від письменників, шанувальників Тараса Шевченка;

 шевченко мовами світу S2

  • виставка-конкурс художніх робіт, присвячених творчості Тараса Шевченка з нагоди 204-річчя Поета. Свої роботи представили педагоги і вихованці мистецьких шкіл Києва, таких, як Державна середня художня школа імені Тараса Шевченка, Київська дитяча школа мистецтв імені М.Вериківського, Центр творчості для дітей «Шевченківець», Школа-студія «Art Life», Київська дитяча художня школа № 5, Студія декоративного розпису дитячого оздоровчо-екологічного Центру Оболонського району. Кращі роботи визначатимуть глядачі за голосуванням та спеціальне журі (художники, педагоги, письменники) під головуванням лауреата Національної премії імені Т.Шевченка Костя Лавра;