Квітень 6, 2018

«Бережіть собори Ваших душ»

 

    3 квітня, у день ювілею Олеся Гончара, в Національному музеї літератури України відбулось велелюдне літературно-мистецьке свято «Бережіть собори Ваших душ». Студенти НАУ, університету «Україна», старшокласники спеціалізованої школи №76 імені О. Гончара, творча інтелігенція Києва стали активними співучасниками дійства.

    Присутніх привітала генеральний директор НМЛУ Галина Сорока. Ювілейне слово,сповнене тепла і поваги до видатного українського письменника і громадського діяча, подвижника національної ідеї, виголосив академік Микола Жулинський.

IMG_5825_новый размер

IMG_5876_новый размер

    Живий голос Олеся Гончара, стародавні пісні Полтавщини, де зростав майбутній митець, створили атмосферу  спорідненості та єдності народу в усіх поколіннях.

    Літературознавець, лауреат шевченківської премії Михайло Наєнко наголосив на антивоєнному пафосі поезії та прози Олеся Гончара, її гуманістичному звучанні і справжній художності. 20 років Михайло Наєнко спілкувався з письменником,  тож розкрив присутнім невідомі вражаючі факти його біографії.

IMG_5931_новый размер

    Захоплено зустріла аудиторія цикл «Бентежні ліричні пісні» Ігоря Якубовського на вірші О. Гончара.

IMG_5907_новый размер

    Відеозапис уривків з моновистави Ніли Крюкової за романом «Собор» ще раз утвердив присутніх на думці, що Олесь Гончар – митець самобутній, Романтик, що вірив у вітальну силу свого народу.

    Життя і творчість його також пов’язані з Дніпропетровщиною. Степовим духом півдня сповнений  роман «Тронка»,  про нього свого часу писав Павло Тичина: «Яким світлим, яким багатонадійним і радісним душа моя бриніла, коли я «Тронку» перечитував». Цей роман надихає й сучасну молодь регіону, – улюблений твір письменниці Лесі Степовички. У своєму енергійному, запальному слові, виголошеному від імені присутньої в залі  делегації з Дніпропетровщини (директора «Центру культури української мови ім. Олеся Гончара» Світлани Ігнатьєвої, наукової та творчої інтелігенції), вона наголосила на зв’язках  Гончара з її краєм, на тій очисній  місії, що несе слово письменника, актуальності  антивоєнного його спрямування в наш час.

IMG_5962_новый размер

    Її закликом «Слава Україні!», «Героям слава!» на високій емоційній ноті завершився вечір.

 

IMG_5868_новый размер

IMG_5825а_новый размер

IMG_5839_новый размер IMG_5854_новый размер

IMG_5870_новый размерIMG_5852_новый размер

IMG_5911_новый размер IMG_5922_новый размер IMG_5887_новый размер IMG_5933_новый размер IMG_5921_новый размер IMG_5937_новый размер IMG_5947_новый размер IMG_5919_новый размер