Квітень 6, 2018

Великодня мистецька виставка «До Храму»

Святий Григорій Богослов, великий християнський мислитель писав: «Пасха – це празник празників і торжество торжеств, яке так перевищує всі інші торжества, …, як сонце перевищує зорі.»

На передодні свята в Національному музеї літератури України відкрито Великодню мистецьку виставку «До Храму», на якій представлено малярство Костя Лавра та витинанки Василя Корчинського.

В експозиції музею роботи лауреата Шевченківської премії Костя Лавра – визначного майстра сучасної української книжкової графіки. Художник поєднує засадничі постулати українського авангарду 20-х років з найтиповішими рисами українського народного мистецтва. Серія ілюстрацій до знаної книги «Дитяча Євангелія» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2009р.), – підтверджує неповторний яскравий, глибокий національний стиль.

Також представлено витончені витинанки Василя Корчинського – відомого українського художника, графіка, живописця, майстра витинанки, лауреата мистецької премії ім. Г.Якутовича. Для творчості В.Корчинського характерні узагальненість, монументальність у поєднанні з декоративністю, наративність, символізм, гармонійність. Головні сюжети витинанок – дерево життя, зорі, сонце, тризуб, писанки, квіти, у яких використовує художник орнаментальні мотиви, поширені у Центральній Україні.

Урочистості Великодньої експозиції додають писанки з музейної колекції відомих українських майстринь Зої Сташук та Оксани Білоус.

Вишитий рушник – особлива традиція українського свята. Отже на виставці представлені колекційні рушники «Великодній», «Писанка», «Косівські мотиви», вишиті народним майстром В.Мартиновим та ткані рушники «Шляхи-дороги» виконані В.Верес.