Квітень 11, 2018

Анонс музейних заходів з 12 по 18 квітня 2018 року

17 квітня о 13.30 відбудеться зустріч із відомою дитячою письменницею Лесею Ворониною. Її твори відзначено багатьма преміями: книжка «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» перемогла в конкурсі «Дитяча Книжка року BBC 2012», а видання «Сни Ганса Християна» удостоєно Першої премії Міжнародного конкуру «Мистецтво книги» і до того ж зберігається в Королівській бібліотеці Копенгагена. Юні читачі матимуть можливість поспілкуватись з авторкою та дізнанатися секрети творчої майстерності.

17 квітня о 15.00 відбудеться фінальний етап XV Міського фестивалю-конкурсу юних поетів «Поетична весна». До участі в ньому запрошені переможці районних етапів конкурсу, який проводить Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Національний музей літератури України, Національна спілка письменників України та Центр творчості дітей та юнацтва «Шевченківець».

001 поетиччна_весна1_small

18 квітня о 16-00 відбудеться презентація перевидання «Російсько-українського словника» 1924 – 1933 років за редакцією А.Кримського та С.Єфремова. Символічно презентація пройде у Бібліотеці Колегії Павла Галагана, котра безпосередньо вплинула на розвиток української науки та появу Академічного словника. Підготовка над Словником об’єднала потужних науковців: Агатангела Кримського, Сергія Єфремова, Марію Грінченкову, Всеволода Ганцова, Михайла Калиновича, Михайла Драй-Хмару.

0001 Афіша Кримський_новый размер

Експонуються:

• Великодня мистецька виставка «До Храму», на якій представлено твори лауреата Шевченківської премії Костя Лавра, визначного майстра сучасної української книжкової графіки, та витинанки Василя Корчинського, відомого українського художника, графіка, живописця, майстра витинанки, лауреата мистецької премії ім. Г.Якутовича. Урочистості Великодній експозиції додають писанки з музейної колекції відомих українських майстринь Зої Сташук та Оксани Білоус, рушники «Великодній», «Писанка», «Косівські мотиви», вишиті народним майстром В’ячеславом Мартиновим та ткані рушники «Шляхи-дороги», виконані Валентиною Верес.

05.04

• до 115-річчя від дня народження відомої української письменниці, зачинательки сучасної української дитячої літератури Наталі Забіли, та      30-річчя заснування премії імені Наталі Забіли відкрито літературно-мистецьку виставку «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їхнім численним друзям»Представлені роботи художників і письменників – лауреатів премії Наталі Забіли. Експонуються твори відомих українських художників Катерини Штанько, Володимира Штанька, Катерини Шалварової, Ольги Сови, Олесі Варкач, Ганни Мокієнко, Наталі Алексенко, Наталії Анікіної, Наталі Кохаль, а також книжки дитячих письменників  Анатолія Григорука, Тамари Коломієць, Анатолія Камінчука, Оксани Кротюк, Зірки Мензатюк, Наталки Поклад, Вадима Скомаровського і багатьох інших.

Афіша Веселим малюкам 23.03.2018_новый размер

• літературно-мистецька виставка до 80-річчя від дня народження поета Василя Стуса. На виставці представлені меморіальні речі, раритетні видання та рідкісні публікації з колекції та бібліотеки музею. Експонуються рукописні матеріали з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України – рукописи письменника, його переклади класиків європейської літератури, прозові та публіцистичні твори, а також листи до друзів – Михайлини Коцюбинської, Ірини Калинець, Опанаса Заливахи.