Квітень 13, 2018

ДЕНЬ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА

02 День неспішного

14 квітня запрошуємо взяти участь в акції Всесвітнього дня неспішного мистецтва. Це міжнародна мистецька акція, що підтримується музеями світу з 2009 року. Цього року в Україні в ній буде задіяно 20 музеїв.

Започатковано День неспішного споглядання американцем Філом Террі, який витратив на огляд однієї картини цілу годину і відчув необхідність донести новий досвід до глядачів.

За статистико, звичайний глядач приділяє мистецькому твору від 8 до 17 секунд. Намагаючись оглянути якнайбільше, відвідувач музеїв часто залишається втомленим і не одержує наснаги та емоційного задоволення від мистецтва.

Така нова практика у підході до знайомства з світовою культурою суголосна давній японській традиції споглядання цвітіння сакури, коли основний акцент відпочинку полягає в насолоді самим процесом, а не в здобутті раціонального результату.

2018 рік в Національному музеї літератури України оголошено Роком  поета, перекладача, політв’язня Василя Стуса. Тож ми пропонуємо в День неспішного мистецтва оглянути картину видатного українського художника-шістдесятника Віктора Зарецького «Василь Стус – орач», яка експонується на ювілейній виставці в меморіальному приміщенні Бібліотеки Колегії Павла Галагана. Сподіваємось, що перебування у вишуканому інтер’єрі старовинної бібліотеки роботи італійських майстрів додасть приємності у споглядання справжнього мистецтва.

Акція триватиме з 13 до 14 години. Науковий співробітник музею Наталя Кучер надасть вичерпну інформацію про історію створення картини.