Квітень 18, 2018

Анонс музейних заходів з 19 по 25 квітня 2018 року

Заходи

19 квітня о 17:00 відбудеться презентація книги  видавництва «Ярославів Вал» про Петра Яцика «Українець, який відмовився бути бідним». Це книжка про українця Канади, який відмовився бути бідним, але не відмовився бути українцем. А ще – не відмовився любити Україну «до глибини своєї кишені». Доказом тому його проекти – Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика та Ліга українських меценатів. До участі запрошені: Дмитро Павличко, Микола Жулинський, Михайло Сидоржевський, Павло Мовчан, Любов Голота, Павло Гриценко, Михайло Сорока, Галина Сорока, Павло Щириця. Ведучий: Юрій Щербак.

0002

 

20 квітня об 11:30 в рамках проекту «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їхнім численним друзям» до 115-річчя Наталі Забіли пройде зустріч з художницею, лауреатом премії імені Н.Забіли Ольгою Совою. Малювання весняних пейзажів, виготовлення саморобок та цікава мандрівка сторінками журналу «Малятко» – все це чекає маленьких відвідувачів музею літератури.

 

20 квітня о 16:00 в рамках міжнародного проекту «Від бабусі з любов’ю» буде проведене мистецьке дійство «Багата скриня». В програмі дійства: театралізований показ етностроїв різних регіонів України з приватної колекції Валрії Левківської, концертна програма народного аматорського фольклорного ансамблю «Веселка» с.Личанка Київської області (керівник Зоя Дегтяренко), майстер-клас з вив’язування українських жіночих головних уборів, фотосесія біля музейної скрині. Учасники заходу: Товариство «Україна-Світ», Український Центр Культурних Досліджень, Етноклуб «Коло».

0003

 

21 квітня о 14:00 в рамках Клубу вихідного дня відбудеться літературно-мистецьке свято «Посміхнувся Господь…», присвячене визначній поетесі другої половини ХХ століття Ірині Жиленко. За життя вона видала  двадцять поетичних збірок та книгу спогадів, була відзначена Національною премією ім. Т.Шевченка та премією ім. В.Сосюри. Про філософські мотиви творчості розповідатиме науковий співробітник музею Наталя Кучер. Українські народні пісні звучатимуть у виконанні співачки, бандуристки Надії Боянівської, яку єднали з Іриною Жиленко теплі дружні взаємини.

 

24 квітня о 14:00 відбудеться презентація спільного проекту Національної Спілки письменників України, Інституту літератури імені Т.Шевченка НАН України та Національного музею літератури України «Представляємо обласні організації письменників», під час якої буде проведено зустріч із письменниками Житомирської обласної організації НСПУ та знайомство з їх творами.

 

25 квітня об 11:30 в рамках проекту «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їхнім численним друзям» до 115-річчя Наталі Забіли буде представлена театралізована програма «Весняна казочка» за творами Н.Забіли, підготовлена вихованцями театральної студії «Мрія» Національної бібліотеки України для дітей.

 

25 квітня о 16:00 відбудеться презентація книги відомого болгарського науковця, дослідниці болгарської літератури Цветани Георгієвої «Міфи та архетипи у болгарській літературі (другої половини ХХ століття)». У книзі досліджується історія болгарської літератури, розвиток поетики та її жанрової системи від  поезії раннього соціалізму та бригад до сюрреалістичних «творів з шухляди» місцевих поетів-дисидентів, від циклів оповідань про регіони, які створювалися в 60-ті роки відомими болгарськими прозаїками і блискучих історичних романів того ж періоду – до екзистенцій них пошуків прозріння повісті з кінця 70-х років; розвиток болгарської драматургії представлено через сатиричні та абсурдні візії авторів 70-х років. До участі у презентації запрошені: науковці Інституту філології Національного університету імені Тараса Шевченка, керівник кафедри слов’янських мов  професор Ольга Паламарчук, директор Центру болгарської мови і культури, доцент Олена Чмир, члени Кафедри слов’янських мов  та Кафедри української мови, студенти болгарської філології, представники Недільної школи «Родолюбіє імені проф. Івана Стоянова» з болгарською мовою навчання.
Захід відбудеться за підтримки та участі Посольства Республіки Болгарії в Україні.

Афіша Цветана_новый размер

 

 

Виставки

       Експонуються:

 

  • літературно-мистецька виставка до 80-річчя від дня народження поета Василя Стуса. На виставці представлені меморіальні речі, раритетні видання та рідкісні публікації з колекції та бібліотеки музею. Експонуються рукописні матеріали з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України – рукописи письменника, його переклади класиків європейської літератури, прозові та публіцистичні твори, а також листи до друзів – Михайлини Коцюбинської, Ірини Калинець, Опанаса Заливахи.

0005

 

  • до 115-річчя від дня народження відомої української письменниці, зачинательки сучасної української дитячої літератури Наталі Забіли, та      30-річчя заснування премії імені Наталі Забіли відкрито літературно-мистецьку виставку «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їхнім численним друзям»Представлені роботи художників і письменників – лауреатів премії Наталі Забіли. Експонуються твори відомих українських художників Катерини Штанько, Володимира Штанька, Катерини Шалварової, Ольги Сови, Олесі Варкач, Ганни Мокієнко, Наталі Алексенко, Наталії Анікіної, Наталі Кохаль, а також книжки дитячих письменників  Анатолія Григорука, Тамари Коломієць, Анатолія Камінчука, Оксани Кротюк, Зірки Мензатюк, Наталки Поклад, Вадима Скомаровського і багатьох інших.

0006

 

  • Великодня мистецька виставка «До Храму», на якій представлено твори лауреата Шевченківської премії Костя Лавра, визначного майстра сучасної української книжкової графіки, та витинанки Василя Корчинського, відомого українського художника, графіка, живописця, майстра витинанки, лауреата мистецької премії імені Г.Якутовича. Урочистості Великодній експозиції додають писанки з музейної колекції відомих українських майстринь Зої Сташук та Оксани Білоус, рушники «Великодній», «Писанка», «Косівські мотиви», вишиті народним майстром В’ячеславом Мартиновим та ткані рушники «Шляхи-дороги», виконані Валентиною Верес.

0007