Квітень 25, 2018

Анонс музейних заходів з 26 квітня по 04 травня 2018 року

26 квітня о 16:00 в рамках музейної програми «На цій землі нас не здолати» відбудеться презентація двох альбомів  авторських пісень дитячої письменниці, поета-пісняра, автора та виконавиці Світлани Кас’яненко «У 5-му куті» та «Озеро Любові». Світлана – Член асоціації українських письменників, громадський діяч, автор понад 130 пісенних творів, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Валентина Михайлюка та районної літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького. З травня 2014 року – очільниця мобільної концертної волонтерської групи «Вольниця», що здійснила 107 поїздок в зону АТО, дала близько 400 концертів за для підтримки бойового духу бійців. Під її пісні нагороджували найкращих, її гостра пісня – це засіб і спосіб боротьби.

Постер3_новый размер

26 квітня о 17:00 буде проведено презентацію останнього роману Івана Корсака «За серпанком, загадковим серпанком». Іван Корсак – лауреат премії імені В’ячеслава Чорновола, премії імені Агатангела Кримського, Міжнародної літературної премії імені Гоголя, Міжнародної премії імені Г.Сковороди, Міжнародної премії імені Д.Нитченка, Лауреат Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава. Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом Архистратига Михаїла, двома орденами Юрія Переможця.
До участі запрошені: письменники: Павло Мовчан, Микола Жулинський, Валерій Гужва, Сергій Козак, Павло Щириця; науковці: Павло Гриценко, Микола Григорчук, Сидір Кіраль; спеціальний гість: Віктор Корсак. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Корсак 26.04._новый размер

28 квітня о 15:00 в рамках музейної програми «На цій землі нас не здолати» презентується поетична збірка Олени Євтєєвої «Вітер з літер». У збірці – життєва філософія, лірика, громадянська поезія. Для вас звучатимуть вірші та вишукана музика. Олена Євтєєва – журналіст, прес-секретар публічних осіб, учасниця Революції Національної Гідності (у складі штабу Медичної служби). Вважає, що найбільше надбання в її житті – зустрічі з людьми, які надихають, взаємозбагачення світлими емоціями.

Афіша Євтєєва_новый размер

04 травня о 13:00 пройде урочисте закриття Великодньої мистецької виставки “Сад Любові та Радості” в рамках Всеукраїнського мистецького фестивалю “Україна – Країна Здійснення Мрій”, в якій брали участь школи Шевченківського району міста Києва №№ 138, 106, 25, 70, школа мистецтв імені М.Д.Леонтовича, Будинок дитячої творчості Шевченківського району м. Києва, гурток «Саморобки» будинку культури «Ювілейний» (м. Краматорськ).

04 травня о 16:00 відбудеться творча зустріч з письменницею, лауреатом Національної премії України імені Т.Шевченка Вірою Вовк (Бразилія). Під час зустрічі буде презентовано її новий твір «Вселенна містерія» (Ріо-де-Жанейро – Львів – 2018).
Віра Вовк – поет, прозіїк, драматург і перекладач з португальської, іспанської, німецької і франзузської мов, учасниця Нью-Йоркської літературної групи, приятелька письменників і художників  шестидесятників – Г.Кочура, І.Світличного, В.Стуса, А.Горської, Г.Севрук та інших.

424

Експонуються:

• літературно-мистецька виставка до 80-річчя від дня народження поета Василя Стуса. На виставці представлені меморіальні речі, раритетні видання та рідкісні публікації з колекції та бібліотеки музею. Експонуються рукописні матеріали з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України – рукописи письменника, його переклади класиків європейської літератури, прозові та публіцистичні твори, а також листи до друзів – Михайлини Коцюбинської, Ірини Калинець, Опанаса Заливахи.

0005

• до 115-річчя від дня народження відомої української письменниці, зачинательки сучасної української дитячої літератури Наталі Забіли, та      30-річчя заснування премії імені Наталі Забіли відкрито літературно-мистецьку виставку «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їхнім численним друзям». Представлені роботи художників і письменників – лауреатів премії Наталі Забіли. Експонуються твори відомих українських художників Катерини Штанько, Володимира Штанька, Катерини Шалварової, Ольги Сови, Олесі Варкач, Ганни Мокієнко, Наталі Алексенко, Наталії Анікіної, Наталі Кохаль, а також книжки дитячих письменників  Анатолія Григорука, Тамари Коломієць, Анатолія Камінчука, Оксани Кротюк, Зірки Мензатюк, Наталки Поклад, Вадима Скомаровського і багатьох інших.

0006

• Великодня мистецька виставка «До Храму», на якій представлено твори лауреата Шевченківської премії Костя Лавра, визначного майстра сучасної української книжкової графіки, та витинанки Василя Корчинського, відомого українського художника, графіка, живописця, майстра витинанки, лауреата мистецької премії імені Г.Якутовича. Урочистості Великодній експозиції додають писанки з музейної колекції відомих українських майстринь Зої Сташук та Оксани Білоус, рушники «Великодній», «Писанка», «Косівські мотиви», вишиті народним майстром В’ячеславом Мартиновим та ткані рушники «Шляхи-дороги», виконані Валентиною Верес.

0007