Травень 5, 2018

Анонс музейних заходів з 07 по 11 травня 2018 року

08 травня о 14:00 до Дня пам’яті та примирення презентуємо поетичні читання «…Заорали війну і засіяли житом…» за участю письменників, волонтерів, митців. Спогади про дитинство Петра Засенка, кла­сика ук­ра­їн­ської літератури, за­слу­же­ного пра­ців­ника куль­ту­ри Ук­раї­ни, ла­уре­ата пре­мій ім.  П.Ти­чи­ни, ім. А.Ма­лиш­ка, ім. П.Чу­бин­сько­го, ім. В.Бу­ла­єн­ка, Фон­ду Т.Шевчен­ка.

08.05.2018 Поетичні читання_новый размер

08 травня о 15:00 буде представлено презентацію книги «Від столу до пристолу» знаної французької поетеси, перекладача, професора Ніколь Лоран-Катріс, яка також відома своїм долучанням до популяризації української поезії у франкомовному світі. У презентації візьмуть участь поети Павло Мовчан, Олександр Коротко. Зустріч вестиме голова Київської міської організації Спілки письменників України Володимир Даниленко.
Захід відбудеться за підтримки та участі Посольств Франції та Норвегії в Україні.

11 травня о 14:00 до Міжнародного дня матері представляємо поетично-пісенний марафон «Найвища вершина – мати». Кілька років поспіль в стінах Музею літератури свою любов і вдячність нашим мамам висловлюють в поетичному слові письменники, артисти, студенти, учні… Цьогоріч на свято запрошені письменники Наталка Поклад, Марія Морозенко, Олександр Козинець, Лариса Недін, Світлана Дідух-Романенко, Лілія Батюк-Нечипоренко, Дана Копачинська, Олена Євтєєва, Алла Диба, Юлія Гребеніченко, Оксана Хлоп’яча, Вікторія Осташ, Тетяна Майданович, Юлія Шевель. Музичні вітання представлять співачка Наталя Ребрик, тріо «Золоте перевесло», дівочий вокальний ансамбль «Ангельорус».

11.05.2018 Найвища вершина - мати_новый размер

11 травня о 17:00 відбудеться відкриття персональної виставки лауреата Шевченківської премії, відомого українського художника, визначного майстра сучасної української книжкової графіки Костя Лавра. Кость Лавро – один із найяскравіших і найколоритніших українських книжкових графіків. Поєднавши засадничі постулати українського авангарду 20-х років з найтиповішими рисами українського народного малярства, він витворив свій – неповторний, яскравий і, водночас, глибоко національний стиль. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів найпрестижніших виставок дитячої книги.

Експонуються:

• літературно-мистецька виставка до 80-річчя від дня народження поета Василя Стуса. На виставці представлені меморіальні речі, раритетні видання та рідкісні публікації з колекції та бібліотеки музею. Експонуються рукописні матеріали з Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України – рукописи письменника, його переклади класиків європейської літератури, прозові та публіцистичні твори, а також листи до друзів – Михайлини Коцюбинської, Ірини Калинець, Опанаса Заливахи.

0005

• виставка “Українська література на початку третього тисячоліття”, яка представляє українську літературу нового тисячоліття. На виставці експонуються книги з фондів музею. В основу побудови покладено жанровий принцип: представлені проза, драматургія, проза, есеїстика, книги для дітей, а також антології поетичні, прозові та антології вистав. Представлена наукова література – літературознавство та книги з історії України. Виокремлено два розділи перекладної літератури: українська література мовами світу, а також світова література в перекладах українською. Зоровий ряд виставки представлений портретами сучасних українських письменників художника Володимира Слєпченка – члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України, народного художника України.

ЛИТ 3тисячоліття S

• виставка «Літературні меридіани України: Житомирщина», яка проходить  в рамках проекту «Літературні меридіани України», започаткованого Національним музеєм літератури України, Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка та Національною спілкою письменників України.  На виставці презентується літературний доробок письменників, членів Житомирської обласної письменницької організації НСПУ.

• до 115-річчя від дня народження відомої української письменниці, зачинательки сучасної української дитячої літератури Наталі Забіли, та      30-річчя заснування премії імені Наталі Забіли відкрито літературно-мистецьку виставку «Веселим малюкам – Ясочкам, Маринкам, Тарасикам та їхнім численним друзям». Представлені роботи художників і письменників – лауреатів премії Наталі Забіли. Експонуються твори відомих українських художників Катерини Штанько, Володимира Штанька, Катерини Шалварової, Ольги Сови, Олесі Варкач, Ганни Мокієнко, Наталі Алексенко, Наталії Анікіної, Наталі Кохаль, а також книжки дитячих письменників  Анатолія Григорука, Тамари Коломієць, Анатолія Камінчука, Оксани Кротюк, Зірки Мензатюк, Наталки Поклад, Вадима Скомаровського і багатьох інших.

0006