Травень 9, 2018

Виставка “Мистецтво – ось любов і зміст трудів невпинних…”

У Національному музеї літератури України з 10 травня 2018 року відкривається виставка “Мистецтво – ось любов і зміст трудів невпинних…”, де вперше експонуються твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів Київського літературно-меморіального музею поета, філософа, перекладача, мистецтвознавця Миколи Бажана. Прикметно, що зібрання колекції тривало понад 50 років.

Не можна поза увагою оминути і той факт, що на колекціонування вплинули численні закордонні поїздки поета, його спілкування з такими видатними митцями як Василь Кричевський, Микола Глущенко, Іван Макогон. Так, колекція живопису та графіки представлена полотнами таких українських художників: Сергія Васильківського, Миколи Пимоненка, Катерини Білокур, Якова Гніздовського, Івана Труша та інших.

Також, виставка віддзеркалює глибинні знання та захоплення відомого українського літератора творами художнього та декоративно-прикладного мистецтва, серед яких є вироби народних майстрів, межигірський  фаянс, гутне скло та косівська кераміка.

Виставка працюватиме до 20 травня.

Бажан_новый размер