Травень 11, 2018

Презентація поетичної збірки Олени Євтєєвої «Вітер з літер»

Квітучого весняного дня в Національному музеї літератури України відбулася презентація нової поетичної збірки «Вітер з літер» дивовижної Олени Євтєєвої, журналіста та громадського діяча, учасниці Революції Національної Гідності, талановитої поетки, яка відома своєю активною громадянською позицією, що чесно та яскраво-відверто відображається і у її житті, і в творчості.

IMG_000001а_новый размер

Справді, учасниця бурхливих політичних процесів 2010-х років, що відбуваються в нашій країні, Олена органічно відчуває потребу донести до кожного співвітчизника всю глибину свого почуття життєвої правди, пронизливого болю за долю України, – й обирає найвиразніші засоби для цього у своїх віршах. Водночас тендітна та сильна, її лірична героїня переконлива у своїх переживаннях, бо вони є – справжніми, бо її роздуми, відчуття та внутрішні імпульси нерозривні із тим, що відчуває сама авторка. У збірці «Вітер з літер» загострена, безкомпромісна чесність жіночої розповіді про непрості та, часом, трагічні події викликає в читача глибинний емоційний імпульс у відповідь. Адже не можливо не відкрити серце назустріч такій щирості.

IMG_000005_новый размер

IMG_000001б_новый размер

IMG_000002_новый размер

Дивовижно співзвучну поезії Олени Євтєєвої атмосферу створили на презентації збірки в Музеї літератури її учасники. Привітати поетку зібралися її шанувальники, колеги з творчого осередку та відомі літературознавці, культурні діячі, люди, які, за словами поетки, надихають її та дарують світлі життєві емоції. Відвідав презентацію також знаний митець, народний художник України Микола Стратілат, роботи якого використані як ілюстрації до збірки «Вітер з літер». Гармонійно складена музична програма, в якій виступили перед зібранням Олена Доброскок, Ольга Нестерук (скрипка), Олена Поночевна, Лариса Кухаренко (фортепіано), Ярина Товкайло (сопілка) та співачка Ганна Іфтоді, стала ніби тонкою ювелірною інкрустацією для дорогоцінних віршів Олени. Присутні на презентації школярі, учні школи №2 м. Переяслава, отримали надзвичайний урок виховання справжнього патріотизму через поетичну лірику. На презентації також були присутні військовослужбовці 25 бригади Національної гвардії України, в серцях яких, певно, резонувало кожне слово з поезій Олени Євтєєвої. Сама авторка зазначила, що частина накладу її збірки буде передана волонтерами на Схід, а кошти від проданих книжок спрямуватимуться на підтримку військовослужбовців, які боронять Вітчизну в наші складні часи.

І це є ознакою сьогодення, коли творча поетична думка залишає пасивну позицію спостерігача за життям та від простого опису вдається до активної підтримки процесів боротьби за національну волю та сильну Українську державу.