Травень 15, 2018

Поетичний марафон «Найвища вершина – мати!»

Одного разу за день до свого народження дитина запитала у Бога:
- Я не знаю, навіщо я йду в цей світ. Що мені там робити?
Бог відповів:
- Я подарую тобі ангела, який завжди буде поруч з тобою. Він усе тобі пояснить.
- А як я зрозумію його, адже я не знаю його мови?
- Ангел буде вчити тебе своїй мові. Він охоронятиме тебе від усіх бід.
- Як і коли я повинен повернутися до Тебе?
- Твій ангел скаже тобі все.
- А як звуть мого ангела?
- Неважливо як його звуть, у нього багато імен. Але ти називатимеш його МАМА!

IMG_1656А_новый размер

Минулих вихідних, у ці теплі травневі дні, весь світ відзначав День матері.

День матері – одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас із дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами.

IMG_1657_новый размер IMG_1672_новый размер

Тенденція святкувати День матері прийшла до нас із США. Саме там 8 травня 1914 року вперше на державному рівні відзначили це свято. В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було встановлено згідно з Указом Президента України вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні.  Вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисилевська. Того ж року “Союз українок” посприяв поширенню свята по всій Західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства аби вшанувати найрідніших матусь. Але згодом День матері заборонила влада. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був той самий “Союз українок”, повернули свято українцям.

IMG_1660_новый размер IMG_1679_новый размер IMG_1687_новый размер

Уже стало доброю традицією в Національному музеї літератури України збиратись у переддень свята і говорити найтепліші і найщиріші слова вдячності і любові своїм мамам! В цей день у Музеї літератури пройшов поетичний марафон «Найвища вершина – мати!». Поети, письменники, артисти, школярі і студенти завітали до Музею аби скласти оду матері в віршах і в пісніях. У святі взяли участь письменники: Марія Морозенко, Олександр Козинець, Лариса Недін, Світлана Дідух-Романенко, Олена Євтєєва, Алла Диба, Вікторія Осташ, Тетяна Майданович, Любов Довженко, Тетяна Комлік. З музичним  привітаннями  виступили  Наталя Ребрик, дует сестер Наруцьких, дівочий  вокальний ансамбль «Ангельорус», вчитель мистецтва та художньої культури гімназії імені Михайла Драгоманова Дмитро Суботенко, учні Скандинавської гімназії, вихованці київської дитячої школи мистецтв № 2 імені М.Вериківького.

Вірші, пісні, проза і просто ніжні слова лунали в цей день на славу нашим Матерям. А завершився поетичний марафон  піснею, яка уособлює в собі і материнську любов, і синівську вдячність, справжнім гімном материнству – твором Андрія Малишка «Пісня про рушник»!