Травень 22, 2018

Анонс музейних заходів з 23 по 30 травня 2018 року

23 травня о 14:00 відбудеться літературно-мистецький захід до дня народження українського письменника, драматурга, фольклориста Михайла Стельмаха. У заході візьмуть участь учні школи села Літки Броварського району Київської області, в якій викладав Михайло Панасович. Із спогадами про батька перед школярами виступить молодший син письменника, перекладач і публіцист Дмитро Стельмах.

23 травня о 18:00 пройде творчий поетично-перекладацький вечір «Вічний вітер» за участю відомого білоруського поета-прозаїка, автора понад 15 книжок, номінанта Нобелівської преміїї Уладзіміра Някляєва. У зустрічі участь братимуть: лауреат Шевкенківської премії, поет Василь Герасим’юк та науковець, письменник Василь Портяк. Модератором вечора буде письменник, перекладач, член НСПУ Павло Вольвач.

24 травня о 17:00 буде презентовано есе-колаж Богдана Гориня «Святослав Гординський на тлі доби. Книга друга». В есе-колажі (книга друга) на широкому історичному тлі з використанням великої кількости архівних матеріялів, світлин і репродукцій творів висвітлено життя й творчість Святослава Гординського після вимушеної еміґрації навесні 1944 р. До участі запрошені: Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Микола Жулинський, Володимир Панченко, Олександр Федорук, Дмитро Степовик, Любов Голота, Павло Щириця. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

29 травня о 17:00 запрошуємо на чергову розмову інтелектуалів Клубу «Мусейон». Темою розмови буде «Радість пізнання» за участю сучасних художників, мистецтвознавців та філософів. Учасники спілкуватимуться про різні форми пізнання: наукове, поетичне, міфологічне, інтелектуальне… Модератор – письменник, журналіст Олесь Ільченко.

30 травня о 17:00 ПЕРЕНЕСЕНО НА 20 червня на 17:00 відбудеться ювілейний творчий вечір Голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського. Михайло Олексійович – громадський діяч, публіцист, редактор, поет, член Проводу ОУН. Автор книги поезій «Навпіл між обома світами» (2004), книг публіцистики «Здвиг» (2005), «Туга за свободою» (2007), «Пам’ять нашого роду» (2013) та “Час фарисеїв і героїв” (2015) . Автор численних публікацій у різноманітних виданнях на теми культури, політики, літератури, історії.

Експонуються:

• До Міжнародного дня музеїв експонується виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні…

Раритети Афіша_новый размер

• виставка “Мистецтво – ось любов і зміст трудів невпинних…”, де вперше експонуються твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів Київського літературно-меморіального музею поета, філософа, перекладача, мистецтвознавця Миколи Бажана. Колекція живопису та графіки представлена полотнами українських художників Сергія Васильківського, Миколи Пимоненка, Катерини Білокур, Якова Гніздовського, Івана Труша та інших. Експонуються твори художнього та декоративно-прикладного мистецтва, серед яких є вироби народних майстрів, межигірський  фаянс, гутне скло та косівська кераміка.

БАЖАН S

• виставка “Українська література на початку третього тисячоліття”, яка представляє українську літературу за останні десятиліття нового тисячоліття. На виставці експонуються книги з фондів музею. В основу побудови покладено жанровий принцип: представлені проза, драматургія, проза, есеїстика, книги для дітей, а також антології поетичні, прозові та антології вистав. Представлена наукова література – літературознавство та книги з історії України. Виокремлено два розділи перекладної літератури: українська література мовами світу, а також світова література в перекладах українською. Зоровий ряд виставки представлений портретами сучасних українських письменників художника Володимира Слєпченка – члена Національної спілки художників України, Заслуженого діяча мистецтв України, народного художника України.

ЛИТ 3тисячоліття S

• виставка «Літературні меридіани України: Чернігівщина», яка проходить  в рамках проекту «Літературні меридіани України», започаткованого Національним музеєм літератури України, Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка та Національною спілкою письменників України.  На виставці презентується літературний доробок письменників, членів Чернігівської обласної письменницької організації НСПУ.
  • персональна виставка лауреата Шевченківської премії, відомого українського художника, визначного майстра сучасної української книжкової графіки Костя Лавра. Кость Лавро – один із найяскравіших і найколоритніших українських книжкових графіків. Поєднавши засадничі постулати українського авангарду 20-х років з найтиповішими рисами українського народного малярства, він витворив свій – неповторний, яскравий і, водночас, глибоко національний стиль. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів найпрестижніших виставок дитячої книги.

ЛАВРО S

• у рамках програми «Вшановуємо Тараса Шевченка» експонується виставка художніх робіт-переможців конкурсу «І золотої, й дорогої…», яка була представлена в Музеї літератури в березневі Шевченківські дні.