Травень 24, 2018

“Літературні меридіани України: Чернігівщина”

Проект «Літературні меридіани України», заснований Національною Спілкою письменників України, Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України та Національним музеєм літератури України, набирає обертів. Минулого місяця відбулась зустріч із житомирськими письменниками, а вже 22 травня в Музеї літератури свій вагомий творчий доробок презентували майстри пера Чернігівського краю.

IMG_4520_новый размер

IMG_4456 аа_новый размер

Чернігівщина – чудовий древній край, надзвичайно багатий на українську традицію, де народжувались, зростали наші відомі визначні письменники: Леонід Глібов, Михайло Коцюбинський, Олександр Довженко, Павло Тичина, Юрій Мушкетик… І нині чернігівчани гідно продовжують літературну справу і дуже високо тримають прапор Чернігівського культурного центру.

IMG_4467_новый размер

Чернігівська обласна організація Національної спілки письменників України – це одна із потужніших організацій спілки, в лавах якої налічується 37 письменників. Кожен з них – це неординарна постать, це митець, це особистість, яка дарує світові свої твори. І для кожного з них – це велика честь і велика потреба виставляти свої твори в столиці. Адже всі автори чекають на оцінку своїх книжок насамперед від читачів ну і, звичайно ж, літературних критиків.

Сьогодні на виставці в рамках проекту «Літературні меридіани України: Чернігівщина» відвідувачі Музею літератури можуть познайомитись із творами таких письменників: Микола Адаменко, Дмитро Іванов, Кость Москалець, Любов Карпенко, Валентина Михайленко, Олена Конечна, Валентина Мастєрова, Олена Печорна, Тетяна і Сергію Дзюби, Іван Баран, Петро Куценко, Олексій Брик, Іван Просяник і багатьох інших. Доречи, Чернігівська обласна письменницька організація має в своїх лавах двох лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка.

IMG_4431_новый размер

Як зазначила голова обласної письменницької організації Ганна Арсенич-Баран, презентуючи своїх колег: «Про кожного з цих авторів можна прочитати цілу лекцію. Твори наших письменників знають і читають в Україні. І нам дуже приємно, що маємо таку можливість представляти наш доробок перед читачами в Національному музеї літератури України».

Під час зустрічі чернігівчан із читачами прозвучали цікаві і змістовні виступи літературознавців і критиків з Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, які високо оцінили доробок сучасних письменників, зробили свої зауваження і рекомендації до художніх творів.

IMG_4525_новый размер

«Для співробітників Інституту літератури  має важливе значення, що ж сьогодні відбувається в літературному просторі України, які тенденції розвитку літератури, які з’являються нові твори, нові форми, теми і жанри української літератури. Тому ознайомлення із творчістю письменників сьогодення надзвичайно важливе», – зазначив у своєму виступі директор Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, академік Микола Жулинський.

Тож чекаємо всіх на виставці «Літературні меридіани України: Чернігівщина». Читаймо, творімо історію нашої літератури разом!