Червень 4, 2018

«Тут кожна лялька – загадка і казка»

IMG_5505а_новый размер

У Національному музеї літератури України відкрилася виставка “Тут кожна лялька – загадка і казка”. Свою колекцію ляльок, що є найбільшою в Україні, представив Леонід Соколов, відомий громадський діяч, який очолює благодійний фонд “Серце до серця”.

IMG_5796_новый размер

IMG_5560_новый размер

Так називається нова виставка порцелянової ляльки, де сплелися літературні тексти і ляльки. Виставка «Тут кожна лялька – загадка і казка» хоч і адресована юним читачам, але викличе зацікавлення і у дорослих. Адже кожен з нас носить в серці ту прекрасну і щасливу пору життя, яка зветься – дитинство! І ця виставка повертає нас у той чудовий час.

IMG_5542_новый размер

Кожна експозиційна розповідь за відомими казками, як українськими, так і зарубіжними, прокладе стежку до «Снігової королеви», «Червоної шапочки», «Царівни-жаби», «Пригод Гаррі Потера» чи фантастичного задзеркалля Аліси…

Літературні теми та сюжети, насичені несподіваними ситуаціями, зачарують маленьких читачів, а дорослих повернуть у непроминальний світ дитинства.

Порцелянові ляльки, клоуни, інші іграшки, що представлені в експозиції – це надбання однієї із найбагатших в Україні приватних колекцій відомого громадського діяча Леоніда Соколова.

IMG_5596_новый размер

IMG_5563_новый размер

Леонід Георгійович – журналіст, голова Благодійного фонду «Серце до серця», член Наглядової ради НМЛУ, багаторічний вірний друг і помічник Музею літератури. Це людина великого серця і щирої душі. В нього вистачає любові і добра на всіх! На дітей, на пенсіонерів, на ветеранів, на тих, хто на фронті, на тих, хто в лікарні… Адже його фонд опікується і дитячими садочками, і школами, і інтернатами, і ветеранськими організаціями, і лікарнями.

Леонід Соколов розпочав збирати порцелянові ляльки, коли його донечки були ще маленькими. З кожної поїздки привозив своїм діткам подарунки. Таким чином і виникла ця колекція. Нині – це понад 3,5 тисячна колекція ляльок з Німеччини, Голландії, Франції, Італії, Японії… Лялечок з різними виразами личок: серйозні й усміхнені, запитальні й засмучені…  І хоч більшість ляльок призначені для колекціонування та створення інтер’єру, всі вони створені для натхнення, радості. Кожна лялька – це крок у дитинство і дивовижні спогади.

Привітати Леоніда Георгійовича із відкриттям виставки прийшло багато його друзів і тих, ким опікується його фонд. Чудовий танцювальний подарунок зробили вихованці дитячого садочку №474 «Україночка», щирі слова вдячності за виставку та співпрацю висловили віце-президент благодійного фонду «Дніпровський» Людмила Мороз, президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський, заступник голови Козелецької РДА Віра Жидкова, представники Новосілківської ветеранської організації і багато інших.

IMG_5628_новый размер

Відкриття виставки подарувало присутнім гарний настрій і море незабутніх вражень. Виставка буде відкрита для відвідувачів до  кінця червня. І протягом всього місяця тут будуть і казки, і загадки, і танці, і виступи дитячих колективів.

Сподіваємося, що перегляд книжково-лялькової виставки «Тут кожна лялька – загадка і казка» навчить маленьких читачів доброти, милосердя, співчуття та житейської мудрості.

Ця виставка сподобається людині будь-якого віку! Вона дуже тепла, домашня, викликає гарні емоції. Кожен, хто її відвідає, знайде приємний спогад про власне дитинство.