Червень 6, 2018

Анонс музейних заходів з 07 по 14 червня 2018 року

11 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх пришкільних таборів пройде творча зустріч із дитячим письменником, літературним редактором дитячого журналу «Стежка», автором книг  «Чудове чудовисько», «Маляка. Принцеса Драконії», «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги» Сашком Дерманським.

13 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх пришкільних таборів відбудеться творча зустріч із дитячим письменником, поетом, літературним критиком, перекладачем, директором видавництва “Фонтан казок” автором численних книг Іваном Андрусяком.

14 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх пришкільних таборів буде проведено майстер-клас із стрічками. У програмі: майстер-клас з вироблення закладинки у книгу або браслетика зі стрічок (майстриня – Тетяна Марчук), відвідування виставки ляльок “Тут кожна лялька – загадка і казка”.

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…
  • виставка “Українська література на початку третього тисячоліття”, яка представляє українську літературу за останні десятиліття нового тисячоліття. На виставці експонуються книги з фондів музею. В основу побудови покладено жанровий принцип: представлені проза, драматургія, проза, есеїстика, книги для дітей, а також антології поетичні, прозові та антології вистав. Представлена наукова література – літературознавство та книги з історії України. Виокремлено два розділи перекладної літератури: українська література мовами світу, а також світова література в перекладах українською. Зоровий ряд виставки представлений портретами сучасних українських письменників художника Володимира Слєпченка – члена Національної спілки художників України, Заслуженого діяча мистецтв України, народного художника України.
  • виставка порцелянової ляльки «Тут кожна лялька – загадка і казка», яка гармонійно поєднала книги з ляльками та дитячими іграшками. Кожна експозиційна розповідь за відомими казками, як українськими, так і зарубіжними, прокладе стежку до «Снігової королеви», «Червоної шапочки», «Царівни-жаби», «Пригод Гаррі Потера» чи фантастичне задзеркалля Аліси… Порцелянові ляльки, клоуни, інші іграшки, що представлені в експозиції – це надбання однієї із найбагатших в Україні приватних колекцій відомого громадського діяча, журналіста, голови Благодійного фонду «Серце до серця», члена Наглядової ради НМЛУ Леоніда Соколова.
  • персональна виставка лауреата Шевченківської премії, відомого українського художника, визначного майстра сучасної української книжкової графіки Костя Лавра. Кость Лавро – один із найяскравіших і найколоритніших українських книжкових графіків. Поєднавши засадничі постулати українського авангарду 20-х років з найтиповішими рисами українського народного малярства, він витворив свій – неповторний, яскравий і, водночас, глибоко національний стиль. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів найпрестижніших виставок дитячої книги.