Червень 21, 2018

Анонс музейних заходів з 21 по 27 червня 2018 року

21 червня о 17:00 відбудеться одесько-київська зустріч з шанувальниками красного письменства «Діалог поколінь». Під час зустрічі пройде презентація випущених видавництвом «Український пріоритет» нових видань  «Українська мова – спадщина тисячоліть» Олекси Різникова, «З ким МІСто говорить» та «Лев і рев – very wеll! ПАЛІНДРОскоші свіжі» Станіслава Бондаренка. В ході діалогу відбудеться серйозна розмова про набутки й втрати, прозвучать нові твори авторів та відповіді на найболючіші запитання. Серед запрошених Василь Овсієнко, Олесь Шевченко, Микола Жулинський, Михайло Наєнко та інші відомі науковці,  дисиденти й літератори. Модератор зустрічі Володимир Шовкошитний.

Без имени-1_новый размер

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

Раритети Афіша_новый размер

• Національний музей літератури України і Міжнародне громадське об’єднання «Волинське братство» представляють виставку «Перлини Волині», присвячену творчості чотирьох талановитих волинянок: художниць Валентини Михальської та Валентини Протопоп, вишивальниць, світлої пам’яті, Світлани і Галини Махонюк. У кожної з них – непроста доля. Переборюючи тяжку недугу, вони  досягли найвищих висот у мистецтві,  творили і творять справжні дива. І об’єднує їх надзвичайна сила духу, щирі і відкриті серця, любов до життя, до людей, до краси рідної землі.

Шаблон для Анонсів (слайдер)Волинь

• виставка “Українська література на початку третього тисячоліття”, яка представляє українську літературу за останні десятиліття нового тисячоліття. На виставці експонуються книги з фондів музею. В основу побудови покладено жанровий принцип: представлені проза, драматургія, проза, есеїстика, книги для дітей, а також антології поетичні, прозові та антології вистав. Представлена наукова література – літературознавство та книги з історії України. Виокремлено два розділи перекладної літератури: українська література мовами світу, а також світова література в перекладах українською. Зоровий ряд виставки представлений портретами сучасних українських письменників художника Володимира Слєпченка – члена Національної спілки художників України, Заслуженого діяча мистецтв України, народного художника України.

ЛИТ 3тисячоліття S

• виставка порцелянової ляльки «Тут кожна лялька – загадка і казка», яка гармонійно поєднала книги з ляльками та дитячими іграшками. Кожна експозиційна розповідь за відомими казками, як українськими, так і зарубіжними, прокладе стежку до «Снігової королеви», «Червоної шапочки», «Царівни-жаби», «Пригод Гаррі Потера» чи фантастичне задзеркалля Аліси… Порцелянові ляльки, клоуни, інші іграшки, що представлені в експозиції – це надбання однієї із найбагатших в Україні приватних колекцій відомого громадського діяча, журналіста, голови Благодійного фонду «Серце до серця», члена Наглядової ради НМЛУ Леоніда Соколова.

31.05.2018 Афіша fin_новый размер