Липень 18, 2018

Анонс музейних заходів з 19 по 25 липня 2018 року

25 липня о 17:00 відбудеться поетичний вечір «Поезія з присмаком кави і… дощу» за участю поетеси, прозаїка і драматурга, журналістки, перекладача, члена Національної спілки письменників України Тетяни Череп-Пероганич та поетеси, письменниці, журналістки, теле- та радіоведучої Оксани Радушинської. Авторки поділяться найсокровеннішими поетичними мелодіями. А мелодії гітари гостя вечора, композитора і виконавця Юрія Старчевода звучатимуть ніжно і щиро, віршам в такт.

37319457_2059637524290314_7830673189695913984_n

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…
  • виставка харківського художника і журналіста Сергія Пущенка «Дітям про Івана Сірка: народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (живопис).
    Сергій Пущенко – автор понад 600 картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Основна тема творчості пов’язана з українським козацтвом. Він автор збірки полотен «Козацькому роду – нема переводу». У художніх роботах поетично відображено народних героїв, історію, природу та побут України. Художник відомий своїми жанровими картинами про звитягу запорізьких козаків та козацьку героїку, яка йому притаманна як славному нащадкові козацького роду.
  • виставка порцелянової ляльки «Тут кожна лялька – загадка і казка», яка гармонійно поєднала книги з ляльками та дитячими іграшками. Кожна експозиційна розповідь за відомими казками, як українськими, так і зарубіжними, прокладе стежку до «Снігової королеви», «Червоної шапочки», «Царівни-жаби», «Пригод Гаррі Потера» чи фантастичне задзеркалля Аліси… Порцелянові ляльки, клоуни, інші іграшки, що представлені в експозиції – це надбання однієї із найбагатших в Україні приватних колекцій відомого громадського діяча, журналіста, голови Благодійного фонду «Серце до серця», члена Наглядової ради НМЛУ Леоніда Соколова.