Серпень 2, 2018

Анонс музейних заходів з 02 по 08 серпня 2018 року

Експонуються:

• виставка «І просвітилась Руська земля хрещенням своїм…». Представлені на виставці книги та портрети розкривають подвижництво української духовної еліти, письменників і релігійних діячів, частину з яких причислено до лику святих. Уперше експонуються книги, подаровані Національному музею літератури України Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.
    Києво-руська література на виставці представлена іменами Антонія і Феодосія Печерських, Нестора-літописця, митрополита Іларіона, святого Кирила Турівського, ігумена Сильвестра та інших знаних духовних подвижників. Їхні портрети, а також портрети українських духовних письменників ХVІ – ХVІІІ ст. передала до Музею для тимчасового експонування Київська православна богословська академія. Візуальний ряд органічно доповнюють раритети з фондів НМЛУ – «Апостол» Івана Федорова 1564 р. та Біблія 1903 р. – перший повний переклад українською мовою, здійснений Пантелеймоном Кулішем, Іваном Пулюєм та Іваном Нечуй-Левицьким.
    Окремий розділ експозиції висвітлює наукову спадщину Святійшого Патріарха Філарета та діяльність Київського Патріархату Української Православної Церкви.

02ХРЕЩЕННЯ S

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

Раритет S

• виставка харківського художника і журналіста Сергія Пущенка «Дітям про Івана Сірка: народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (живопис).
    Сергій Пущенко – автор понад 600 картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Основна тема творчості пов’язана з українським козацтвом. Він автор збірки полотен «Козацькому роду – нема переводу». У художніх роботах поетично відображено народних героїв, історію, природу та побут України. Художник відомий своїми жанровими картинами про звитягу запорізьких козаків та козацьку героїку, яка йому притаманна як славному нащадкові козацького роду.

Афіша Сірко

• виставка порцелянової ляльки «Тут кожна лялька – загадка і казка», яка гармонійно поєднала книги з ляльками та дитячими іграшками. Кожна експозиційна розповідь за відомими казками, як українськими, так і зарубіжними, прокладе стежку до «Снігової королеви», «Червоної шапочки», «Царівни-жаби», «Пригод Гаррі Потера» чи фантастичне задзеркалля Аліси… Порцелянові ляльки, клоуни, інші іграшки, що представлені в експозиції – це надбання однієї із найбагатших в Україні приватних колекцій відомого громадського діяча, журналіста, голови Благодійного фонду «Серце до серця», члена Наглядової ради НМЛУ Леоніда Соколова.

Ляльки S1