Серпень 30, 2018

Анонс музейних заходів з 30 серпня по 05 вересня 2018 року

Заходи

30 серпня о 17:00 відбудеться презентація поетичної книжки Світлани Короненко «Дебора».
Дійство розпочнеться з церемонії нагородження лауреатів цьогорічної премії імені Дмитра Нитченка, засновниками якої є Ліга українських меценатів і родина Дмитра Нитченка (Австралія).
У презентації “Дебори” братимуть участь президент Ліги українських меценатів Володимир Загорій, голова Національної Спілки письменників України Михайло Сидоржевський, поети Дмитро Павличко, Світлана Йовенко, Василь Герасим`юк, Валерій Гужва, Олена О`Лір, Теодозія Зарівна, композитор і виконавець Леонід Нечипорук… Вірші читатимуть актриси Галина Стефанова та Лариса Недін, романси на слова Світлани Короненко співатимуть Народна Артистка України Світлана Мирвода та Олександр Стражний.
Ведучий дійства Іван Малкович.

06 дебора

 

01 вересня о 16:00 відкриття виставки «Малювала Олена Яблонська» (до 100-річчя художниці). Олена Нилівна Яблонська – Заслужена художниця України, живописець, графік, автор ілюстрацій до дитячих книг. Виставка графіки Олени Яблонської – це не лише спроба належним чином відзначити 100-річчя від народження видатної художниці. Тут глядач матиме можливість зазирнути до прихованого світу майстерні, поспостерігати за бурхливим і сповненим емоцій творчим пошуком.

 001 Афіша Яблонська_новый размер

03 вересня протягом дня триватимуть заходи до Дня знань:
- «Мій День знань у Колегії Павла Галагана» – зроби світлину на пам’ять в ошатній залі бібліотеки кінця ХІХ ст. за давньою студентською лавою, працюючи над підручниками та словниками часів Колегії Павла Галагана.
- «Маленьким про велику династію художників Яблонських» – зустріч із письменницею і художницею, онукою Олени Яблонської Сонею Атлантовою;
- Піратські літературні забави – цікаві конкурси та пошуки скарбів;

05 вересня о 16:00 в рамках музейної програми «Поезія з присмаком кави …» відбудеться поетичний вечір журналіста, поета Леоніда Соколова «Від самого Початку й до Кінця…» із презентацією поетичної збірки «Я пробовал писать о Вас стихи…».
Збірка поезій містить ліричні роздуми про красу рідного краю, дружбу та кохання, мудрість і сенс буття. Його поезія – це поезія людини, котра дивиться на довколишній світ як на чудо, створене для краси і досконалості. В його поезії – переважно тема найсвітліших людських почуттів – кохання, а ще – пейзажна лірика. Це поезія людини, якій вага пройдених років і життєвих здобутків не заважає сприймати цей світ, як в юності, красивим, довершеним і справедливим.
Леонід Георгійович Соколов – відомий громадський діяч, який очолює ГО «Благодійний фонд «Серце до серця», член Наглядової ради НМЛУ, багаторічний вірний друг і помічник Музею літератури. Це людина великого серця і щирої душі.

Кава банер Соколов

Виставки

       Експонуються:

 • виставка «І просвітилась Руська земля хрещенням своїм…». Представлені на виставці книги та портрети розкривають подвижництво української духовної еліти, письменників і релігійних діячів, частину з яких причислено до лику святих. Уперше експонуються книги, подаровані Національному музею літератури України Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.
  Києво-руська література на виставці представлена іменами Антонія і Феодосія Печерських, Нестора-літописця, митрополита Іларіона, святого Кирила Турівського, ігумена Сильвестра та інших знаних духовних подвижників. Їхні портрети, а також портрети українських духовних письменників ХVІ – ХVІІІ ст. передала до Музею для тимчасового експонування Київська православна богословська академія. Візуальний ряд органічно доповнюють раритети з фондів НМЛУ – «Апостол» Івана Федорова 1564 р. та Біблія 1903 р. – перший повний переклад українською мовою, здійснений Пантелеймоном Кулішем, Іваном Пулюєм та Іваном Нечуй-Левицьким.
  Окремий розділ експозиції висвітлює наукову спадщину Святійшого Патріарха Філарета та діяльність Київського Патріархату Української Православної Церкви.

04ХРЕЩЕННЯ S

 • Виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів.
  Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «арт-лайн» (мистецтво лінії).
  На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

 02Афіша Слєпченко

 • виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова… 

05 Раритет S

 • виставка харківського художника і журналіста Сергія Пущенка «Дітям про Івана Сірка: народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (живопис). Сергій Пущенко – автор понад 600 картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Основна тема творчості пов’язана з українським козацтвом. Він автор збірки полотен «Козацькому роду – нема переводу». У художніх роботах поетично відображено народних героїв, історію, природу та побут України. Художник відомий своїми жанровими картинами про звитягу запорізьких козаків та козацьку героїку, яка йому притаманна як славному нащадкові козацького роду.

06Афіша Сірко

 • виставка «Малювала Олена Яблонська» (до 100-річчя художниці). Виставка графіки Олени Яблонської – це не лише спроба належним чином відзначити 100-річчя від народження видатної художниці. Тут глядач матиме можливість зазирнути до прихованого світу майстерні, поспостерігати за бурхливим і сповненим емоцій творчим пошуком. Олена Нилівна Яблонська – Заслужена художниця України, живописець, графік, автор ілюстрацій до дитячих книг.

 001 Афіша Яблонська_новый размер

 

 • виставка видавництва «Розумна дитина» «До шкільного портфелика…».  На ній представлено абетки, казки, пригоди та різні історії – все, що допоможе навчатися в сучасній школі. Маленькі читачі матимуть можливість відправитися у мандри з героям, гортаючи сторінки унікальних книжок, ілюстрованих знаними художниками: Євгенією Гапчинською, Іваном Кравцем, Михайлом Александровим, Арсеном Джанік`яном та іншими.